Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

10 důvodů proč jít do kina na Čertí brko: Tahle pohádka vás zaručeně okouzlí

Ondřej Vetchý se po dlouhých třiceti letech vrátil do role čerta.
Zdroj: Punk Film / Marek Novotný
+ Dalších 13 fotografií
česká pohádka
Už 29.11. přichází do kin nová česká pohádka Čertí brko. Příběh o magickém peru, které zaznamenává hříchy obyvatel města Pytlov, nalákal svým trailerem k návštěvě kina spousty diváků a my se ani nedivíme. A že vás trailer sám o sobě nepřesvědčil? My pro vás máme 10 dobrých důvodů, proč si Čertí brko nesmíte nechat ujít!

Pohádkoví fanoušci jsou náročné obecenstvo. Uspokojit jejich potřeby je každým rokem těžší, protože je z čeho vybírat. Animované pohádky střídají hrané, hrané střídají 3D a zahraniční tvorba předčila tu českou. Do kin ale putuje pohádka, která vyvrátí jakékoliv pochyby o našem filmovém průmyslu. Přinášíme vám hned několik důvodů, proč navštívit kino na promítání pohádky Čertí brko A vsadíme se, že vás přesvědčí!

Lucifer

Do role čerta se po více než třiceti letech vrací Ondřej Vetchý Jeho poslední čertovská role byla ve filmu S čerty nejsou žerty, v níž předvedl naprosto neuvěřitelný herecký výkon. Pokud jste fanouškem této pohádky z roku 1984, rozhodně neváhejte a jděte se podívat, jak se Vetchý ujme role vládce pekla.

Zpěv a hudba

V každé správné pohádce se objeví alespoň jedno pěvecké číslo. Výjimkou není ani Čertí brko, kde se zpívá opravdu ve velkém! Přijďte se sami přesvědčit o tom, že Jan Cina není jen skvělý herec, ale výborný zpěvák. Na hudbě nepřetržitě pracovalo 85 muzikantů po dobu dlouhých čtyř dní.

Kostýmy

Pokud se něco v českém filmovém průmyslu během posledních let velmi zlepšilo, je to právě práce kostymérů a maskérů. Čerti z této pohádky by vyděsili i nejednoho dospělého! Ale u čertů to nekončí. Někteří herci se pod maskou změnili k nepoznání.

Náznak moderní doby

V dnešní době je drtivá většina populace neustále usazena u moderní technologie, od počítačů po tablety, chytrými telefony konče. A tak diváka potěší, že i peklo jde s dobou a modernizace technik se mu nevyhnula. Spojení klasických magických předmětů s vymoženosti dnešní doby dodává Čertímu brku kouzlo, které jiná pohádka nemá. Představte si, jak krásně se mají ti, kteří mohou používat dotykový telefon zároveň s ubrouskem, který vyčaruje každé jídlo, na jaké si jen vzpomenete!

Bavit se bude celá rodina

Pohádka je žánr, který má bavit hlavně děti Tvůrci ale už myslí i na dětský doprovod v podobě dříve otrávených rodičů. Čertí brko je příběh, který bude bavit diváky každého věku. Nenápadné vtípky, které dítěti nedojdou ale nebudou ho nudit, jsou právě to, co z tohoto snímku dělá nejlepší českou pohádku za posledních pár let. Dejte sbohem časům, kdy byly pohádky určeny primárně dětem. Přichází nová éra a tak si na své přijde opravdu každý, od nejmenšího dítěte až po prababičku s pradědou.

Obsazení

Co českého diváka přiměje k návštěvě kina lépe, než hvězdné obsazení filmu? Kromě Ondřeje Vetchého a Jana Ciny se v pohádce mihne i Jana Plodková, Jan Budař, Václav Kopta a mnoho dalších! Takhle obsazený snímek si přece nemůžete nechat ujít.

Pastva pro mužské oči

Vsadíme se, že už při zmínce o Janě Plodkové, se mužským čtenářům zatajil dech. Kromě téhle české sexbomby se na plátně v hlavní ženské roli objeví kráska maďarského původu, Judit Bárdos. Pokud jste tatínek dítěte, které miluje pohádky, určitě s ním zajděte do kina právě na Čertí brko. Dítko se pobaví a vy budete mít zaručeně na co koukat.

Krásy přírody

Ať se podíváte na jakoukoliv zahraniční pohádku, nikdy tam není tak krásné prostředí, jako právě v těch tuzemských. Nádherná příroda Česka a Slovenska poodhalí své krásy i v tomto kouzelném příběhu. Natáčení probíhalo na těch nejkrásnějších místech republiky a tak si kromě zážitku můžete odnést z kina i nápad na výlet, třeba do kaolinových dolů, které před natáčením nebyly nikdy přístupné veřejnosti.

I čerti jsou jen "lidé"

U pohádek bylo vždy běžné vštěpovat divákům, že čerti nemají na starost nic jiného, než trestat hříšníky, dělat neplechu a tancovat v pekle I v tomto ohledu Čertí brko odbočuje od stereotypu Stoupenci pekla se zde totiž ukazují jako zcela obyčejní zaměstnanci, kteří si v době svého volna rádi užijí tance a zábavy u sklenice dobrého piva

Doporučení amerického režiséra

Máte rádi animované filmy, jako například Kung Fu Panda, Madagaskar nebo Shrek V tom případě si můžete být jistí, že vás bude bavit i tato hraná pohádka. Čertí brko totiž na festivalu Juniorfest viděl i režisér John Stevenson, který se podílel na tvorbě těchto filmových hitů. Podle něj je Čertí brko okouzlující a skvěle zahraný snímek, který díky své nápaditosti bude bavit skutečně každého.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy