Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

10 důkazů, že lidem by na světě bylo nejlépe, kdyby žili jen láskou, hudbou a sexem!

Láska je totiž odpověď na všechno.
Zdroj: El Sumergible Neuronal
+ Dalších 6 fotografií
Také se občas cítíte svázaní konzumním světem, starostmi a pracovní rutinou? Rozpusťte si vlasy, vysvlečte se do naha, pusťte si na plné pecky svou oblíbenou desku a nechte se jen volně unášet životem...

Všechno to začalo v roce 1967, kdy se v sanfranciském parku Golden Gate sešlo na happeningu Human Be-In okolo 25 000 mladých lidí, aby protestovali proti zákazu LSD a aby světu představili svůj životní styl. Byly to takzvané květinové děti, hippies. A strhly lavinu!

Je úplně jedno, jaké ideje hippiesáci tehdy zastávali a za co svým volnomyšlenkářstvím bojovali… Obecně se dá totiž říct, že hippies vyznávali vše přírodní a krásné, hlásili se k původnímu způsobu života indiánů, hájili práva utlačovaných Afroameričanů, odsuzovali tzv. americký způsob života a nenáviděli právě vedenou válku ve Vietnamu.

Pokud vás taky irituje materiální šílenství, které kolem vás zvlášť teď před Vánoci propuká, nevraživost mezi lidmi a obavy z neznámého, vezměte svůj život do svých rukou. Rozhoďte kolem postele kytky, zapalte vonné svíčky a milujte se několik dní v kuse!

Pokud byste neměli dostatek inspirace, fotky v galerii vám ji určitě poskytnou!

Související články

Další články