Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Zvyšování platů ve státním sektoru: Prezident si polepší o 28 tisíc, hasiči, policisté a záchranáři o 1500

Zvyšování platů ve státním sektoru: Prezident si polepší o 28 tisíc, hasiči, policisté a záchranáři o 1500
Zdroj: extra.cz
platy
V roce 2020 proběhne zvýšení platů ve státním sektoru. Desetiprocentní navýšení přilepší především politikům, prezident bude dostávat o 28 tisíc víc, řadoví poslanci přibližně o 8 tisíc víc a hasiči, záchranáři či policisté budou mít v peněženkách o 1500 korun navíc.

Od 1. ledna 2020 platy ústavních činitelů automaticky vzrostou o 10 procent. Vyplývá to ze zákona, který byl sněmovnou schválen už před rokem. O platech hasičů, policistů a dalších státních zaměstnanců byly vedeny dlouhé spory a nakonec politici rozhodli, že jim přidají 1500 korun.

Podle informací serveru TN.cz by mimo jiné měli dostat také komunální politici, jejichž odměny se odvíjejí od počtu obyvatel obce. Starostové malých vesniček by měli dostat zhruba 3000 korun navíc, pražský primátor pak o 9700 Kč navíc. Návrhem se bude vláda zabývat ještě v listopadu.

Podle odborů je přidání 1500 korun k platu zaměstnancům záchranných složek výsměchem. „Já si myslím, že je to spíš urážka. Lepší slovo pro tohle přidání neznám,“ uvedl předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel pro Českou televizi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy