Teenagerka měla totiž pomocí série esemesek přesvědčit svého přítele, aby spáchal sebevraždu. A místo lítosti napsala kamarádce následující: „(jestli si policie) přečte moje zprávy, tak jsem skončila. Jeho rodina mě bude nenávidět a já můžu jít do vězení.“

Roy se zabil v červnu loňského roku na parkovišti supermarketu v americkém Massachusetts.

Michelle Carter mu měla dopomoci tím, že hledala způsoby, jak by se Conrad mohl zabít bezbolestně, a radila mu ohledně překonání strachu z úplného konce. Následně na přítele naléhala takřka týden, dokud se teenager skutečně nezabil. Během pátrání pak ještě stihla policii lhát o tom, kde se skutečně nachází.

„Přestože jí Conrad před smrtí psal, že má strach a nechce opustit rodinu, pořád ho přesvědčovala, aby to udělal. On se ale i po započetí sebevraždy lekl a vystoupil z auta. Ale místo toho, aby mu řekla, že má zůstat venku, tak ho poslala zpět,“ uvedl v policejní zprávě jeden z detektivů.

Dívka následně dokonce uspořádala ve jménu zesnulého charitativní turnaj v softballu, kterým vydělala v přepočtu zhruba 60 000 korun, a ještě několik dní před tím, než byla obviněna, se na Twitteru vyznávala z lásky k zesnulému Conradovi.

Ostře sledovaný proces s Michelle Carter již začal a obhajoba přišla s teorií, že teenagerka má právo na svobodu projevu, a tak by vlastně měla být všechna obvinění stažena.

Zvítězí jejich fantazie, nebo policejní důkazy? O výsledku soudu vás budeme informovat.