Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zvrhlá party na člunech s tisíci účastníky: Nedodržovali rozestupy, musela zasáhnout policie

+ Dalších 12 fotografií
V německém Berlíně se konala party s tisíci účastníky, a to i přesto, že v zemi stále řádí koronavirus. Lidé pařili na člunech, se kterými se plavili z přístavu Treptow. Protože se v době konání hlučné akce nedodržovaly rozestupy, musela zakročit policie. Do té doby si to přítomní náramně užívali.

V hlavním městě Německa se v neděli konala obří party a dozvuky se v Berlíně řeší ještě dnes. Tisíce lidí se sešly na člunech při akci, na které hrála hlasitá hudba a všichni si to užívali na plné pecky.

Party na člunech

Ačkoli v zemi stále řádí koronavirus, zúčastnění to nijak nebrali v potaz. Tisíce lidí se vydaly na plavbu se čluny, kdy vyráželi z přístavu Treptow přes řeku Sprévu, odkud zamířili do Landwehrského kanálu, jež se nachází poblíž berlínské čtvrti Kreuzberg.

Původně se mělo jednat o protest, který měl být na podporu proti upadání berlínského klubového života. Deník Bild informoval, že událost se předem plánovala na sociální síti, kde ji organizátoři pojmenovali "Pro kulturu - každý na své lodi".

Dokonce i vyzývali účastníky, aby dodržovali pravidla spjatá s ochranou před koronavirem. "Chtěli bychom vás požádat, abyste si s sebou vzali ochranné masky, udržovali od sebe odstup a aby na každé lodi seděli členové maximálně ze dvou domácností či líbajících komunit! Chovejte se k sobě s úctou a každého nechte mít svůj prostor," varovali organizátoři.

Jenže celé se to nakonec zvrhlo v šílenou party. Lidé pařili na březích i na člunech, kde se jich sešlo opravdu hodně. Sami organizátoři nepočítali s tím, že se sejde takové množství plavidel. Ovšem co se také dalo čekat, když Berlín je proslulý kvalitními večírky se skvělou hudbou. Lidé tam zkrátka party milují.

Ve fotogalerii i ve videu se můžete podívat, jak party probíhala.

Porušování pravidel a zásah policie

V Německu je sice již od 30. května povoleno pořádání demonstrací s neomezeným počtem účastníků, nicméně až do 4. července se musí dodržovat 1,5metrové rozestupy a všeobecná hygienická pravidla.

Vzhledem k velkému množství člunů nebylo na vodě možné dodržovat rozestupy. Navíc ani nikdo z účastníků neměl roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Na místě musela zasahovat policie. K hlasité party na člunech vyjížděly dvě lodě vodní policie.

Nikdo z účastníků, i když byli vyzváni organizátory, nadále pravidla nedodržoval. I proto, že si lidé z okolí stěžovali na hlučnou hudbu, bujará party byla organizátory po domluvě s policií předčasně ukončena ve zhruba půl šesté večer.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy