Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ZVRAT VE VYŠETŘOVÁNÍ: První rána šla na bradu Martiny Kušnírové! Slovenský novinář Ján Kuciak dostal dvě kulky

Proč musel Ján Kuciak zemřít?
Zdroj: Ján Zemiar - Topky.sk
+ Dalších 35 fotografií
Proč musel slovenský novinář Ján Kuciak zemřít? Proč byla popravena i jeho snoubenka Martina Kušnírová? Slovenská policie stále nedokázala zjistit, kdo měl zájem dva sedmadvacetileté lidi zlikvidovat. Navíc se objevily také nové informace o vyšetřování.

Proč musel slovenský novinář Ján Kuciak zemřít? Slovenská policie to stále neví. Kuciak psal o napojení italské mafie na slovenské politiky.

Matka jeho snoubenky pro portál Pluska.sk uvedla, že má nové informace z vyšetřování. „Věděla jsem, že Martinu střelili do hlavy. Dosud jsem si myslela, že rána přišla ze shora dolů. Teď jsem se ale dozvěděla, že vrah střílel zespodu a trefil je do dolní části obličeje. Kulka vyšla ven temenem tváře. Janko také nezemřel tak, jak se uvádělo. Ale na následky dvou kulek,“ uvedla paní Zlatica.

Dosud se mluvilo o jedné kulce pro Kuciaka a jedné pro jeho snoubenku. Nyní to však vypadá, že mafiánská poprava proběhla daleko brutálnějším způsobem. Jeden výstřel zřejmě vrahovi nestačil.

Případ vyvolal nejen vlnu zděšení, ale také politické zemětřesení u našich východních sousedů. Slovenský prezident Andrej Kiska dnes odmítl jmenovat novou vládu Petera Pellegriniho. V té měli být čtyři nováčci. Vadila mu přítomnost jednoho z nich, a sice Jožo Ráže mladšího, syna slavného frontmana skupiny Elán. Rážovi je vyčítáno, že se z mládí zná s bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem, který kvůli vraždě dvou lidí rezignoval.

Na konec vyšetření dvou vražd budeme muset ještě čekat. Není jasné, zda se vraha podaří vůbec dopadnout. Jisté je jen jedno – Slovensko se bude ještě otřásat v základech.

Související články

Další články