Proč musel slovenský novinář Ján Kuciak zemřít? Slovenská policie to stále neví. Kuciak psal o napojení italské mafie na slovenské politiky.

Matka jeho snoubenky pro portál Pluska.sk uvedla, že má nové informace z vyšetřování. „Věděla jsem, že Martinu střelili do hlavy. Dosud jsem si myslela, že rána přišla ze shora dolů. Teď jsem se ale dozvěděla, že vrah střílel zespodu a trefil je do dolní části obličeje. Kulka vyšla ven temenem tváře. Janko také nezemřel tak, jak se uvádělo. Ale na následky dvou kulek,“ uvedla paní Zlatica.

Dosud se mluvilo o jedné kulce pro Kuciaka a jedné pro jeho snoubenku. Nyní to však vypadá, že mafiánská poprava proběhla daleko brutálnějším způsobem. Jeden výstřel zřejmě vrahovi nestačil.

Případ vyvolal nejen vlnu zděšení, ale také politické zemětřesení u našich východních sousedů. Slovenský prezident Andrej Kiska dnes odmítl jmenovat novou vládu Petera Pellegriniho. V té měli být čtyři nováčci. Vadila mu přítomnost jednoho z nich, a sice Jožo Ráže mladšího, syna slavného frontmana skupiny Elán. Rážovi je vyčítáno, že se z mládí zná s bývalým ministrem vnitra Robertem Kaliňákem, který kvůli vraždě dvou lidí rezignoval.

Na konec vyšetření dvou vražd budeme muset ještě čekat. Není jasné, zda se vraha podaří vůbec dopadnout. Jisté je jen jedno – Slovensko se bude ještě otřásat v základech.