Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zvrat ve vyšetřování masakru v Nice: Policie zatkla další 4 muže!

Tohle je tvář řidiče, který chladnokrevně najel do lidí na promenádě.
Zdroj: Twitter
+ Dalších 6 fotografií
Byl řidič kamionu Mohamed Lahouaiej Bouhlel vlk samotář, nebo byl napojen na větší organizaci? Ve čtvrtek v noci vjel do davu slavícího svátek dobytí Bastily. Jezdil po kolonádě cikcak, aby zabil co nejvíce lidí. Po dvou kilometrech hororu ho konečně zastřelili. V jeho autě ale nalezli dvě střelné zbraně. Jak se k nim dostal?

Mohamed Lahouaiej Bouhlel byl původem z Tunisu, měl však francouzské občanství. Řidič, který zabil 84 lidí, byl rozvedený a s bývalou manželkou měl tři děti. Jeho rodina se od něj distancuje. Prý to nebyl žádný věřící muslim. Pil, chodil do bordelů, bral drogy a svoji bývalou manželku bil. Z práce ho vyhodili a on se akorát chvástal kamarádům v hospodě, že jednou všem ukáže.

Nejdřív to vypadalo, že se jedná o vlka samotáře, ale v souvislosti s útokem francouzská policie zatkla další 4 muže. Ti se nacházeli v bytě severně od místního nádraží. Mezitím se k masakru přihlásil Islámský stát a řidič Mohamed prý měl být jedním z jeho bojovníků. Pařížský prokurátor naznačil, že způsob útoku odpovídal instrukcím, jaké dostávají atentátníci od džihádistů.

Ve vazbě je stále i jeho bývalá manželka, kterou policie také vyšetřuje.

Policie momentálně sleduje záběry z kamer a snaží se zjistit, kde se řidič pohyboval ještě před útokem na kolonádu.

Související články

Další články