Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Záhadné zmizení patnáctiletého Tomáše z Brna: Našla se jen bota a mobil

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se hledá už několik dní.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
PÁTRÁNÍ

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se minulý týden ve středu večer nevrátil domů. Policisté tak vyhlásili velké pátrání. Hledá se především u řeky Svratky a kromě oficiální policejní akce se rodině, která je zdrcená ze ztráty syna, nabídla i řada dobrovolníků. Zapojila se i iniciativa Lifestyle Brno.

Českou republiku zasáhla smutná zpráva o patnáctiletém Tomášovi z Brna, který se uplynulou středu nevrátil domů. Tomáš byl naposledy spatřen ve středu kolem 20 hodin v Jundrově, jeho rodina nahlásila zmizení o pár hodin později. Mladík se měl potkat se třemi kamarády ve středu odpoledne nedaleko místního golfového hřiště, je však nejasné, co se na místě odehrálo.

O víkendu policisté pátrali v městských částech Jundrov a Komín, procházeli také přilehlé lesy a zaměřili se i na řeku Svratku.

„Jundrov a řeka zůstávají dál v centru naší pozornosti. Zájem dobrovolníků vítáme, na druhou stranu máme při podobných akcích své zkušenosti a postupy. Nasazujeme vrtulník, dron, psí specialisty,“ popsal v pondělí policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Blesk.cz informoval, že se v okolí místa, kde se Tomáš s trojicí kamarádů sešel, postupně našly jeho osobní věci – batoh, mobilní telefon, bunda a jedna bota.

Co se odehrálo, zůstává tajemstvím. Jednoho z chlapců měla záchranka kvůli zdravotní indispozici odvézt do Dětské nemocnice, další dva mladíci se vrátili v pohodě domů, Tomáš ale ne.

Tomáš Pospíšil měří zhruba 170 centimetrů a je hubené postavy. Má hnědé oči a tmavé, krátce střižené vlasy. Na sobě měl v době zmizení černé tepláky, mikinu a na nohou černobílé tenisky.

Rodina zmizelého má velkou podporu

Do pátrání po patnáctiletém Tomášovi se kromě dobrovolníků a policistů zapojila rovněž iniciativa Lifestyle Brno, která zveřejnila mapku s místy, kde se Tomáš před zmizením nacházel a ještě nebyly prohledány. „Dnešní trasa - je potřeba projít trasu od golfového hřiště směr Jurkovičova vila, Rosnička, Wilsonův les,“ popsala iniciativa pondělní pátrací akci.

‼️ Dnešní info o hledání Tomáše. ‼️ Dnešní trasa - je potřeba projít trasu od golfového hřiště směr Jurkovičova vila,...

Zveřejnil(a) Lifestyle Brno dne Pondělí 19. dubna 2021

Související články

Další články

Nejnovější kauzy