Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

ZVRAT V ROZVODU: Právníci Lucie si nevědí rady, Plekanec asi vyhraje, tvrdí Vondráček

Zdroj: Luna Studios
+ Dalších 8 fotografií
EXKLUZIVNĚ
To je ale překvapení! Lucie Vondráčková (38) patrně ztrácí triumfy, které držela při rozvodu s Tomášem Plekancem (35) v ruce, když si do odletěla Kanady pro rozvod a „odškodnění za manželství“. Tvrdí to aspoň její blízký, který jí zařídil i právníky, ti jsou ale prý bezmocní!

Zatímco řada lidí si myslí, že Lucie pospíchala do Kanady jen z důvodu, že tam neplatí česká předmanželská smlouva, podle které nemá nárok na nic (zatímco v Kanadě má být právo k manželkám milejší), její údajný vzdálený příbuzný František Vondráček to odmítá s tím, že i v Montrealu bude justice k české předmanželské smlouvě přihlížet. Proč by se pak tedy chtěla zpěvačka rozvádět za mořem a požadovala hodně přes sto milionů korun pro sebe, to je záhadou.

Nikdo nezná výsledek

Vondráček však redaktoru eXtra.cz přiznal, že i kdyby vlastně vysoudila cokoli, patrně to bude marné.

JUDr. Machálek je můj právník a u Lucie řeší různé věci na úrovni českého státu. Další právnička řeší mezinárodní právo o ochraně dětí. Jenže Česká republika nemá s Kanadou vůbec žádné smlouvy o ničem, ani o té ochraně dětí. Právníci říkají, že si s tím nevědí rady. Soud v Kanadě může rozhodnout, kolik má platit na děti, kolik má dát Lucii, přitom jaká bude vymahatelnost rozhodnutí, to se neví. Podle mě česká justice nemusí rozvod v Kanadě uznat, nemáme ohledně toho žádnou vzájemnou smlouvu,“ krčí rameny Luciin dobrodinec a velký obhájce.

Čím se Lucka bude živit?

Vypadá to, že pokud tedy Lucka Vondráčková (38) opravdu bude chtít žít dál v Kanadě, jak si najednou usmyslela, asi by si na to měla začít shánět velmi slušný kšeft, aby to utáhla.

O Františku Vondráčkovi v rozvodu dvojice neslyšíme poprvé. Byl to právě on, kdo přišel s údajným návrhem vyrovnání Tomáše s Luckou, podle něhož hokejista vypadal jako škrt. Plekancův bývalý obhájce ale onen papír odmítl a předložil eXtra.cz jiný, v němž Pleky manželce nabízel mnohem vyšší výživné i hmotné statky

Plekyho nedonutí

„Zajímalo by mě, jak kanadský soud Plekance donutí, aby vůbec přijel na jednání. Můžete si podávat žádosti o rozvod, kde chcete, jde ale o to, jaká je na tom území státu vymahatelnost práva (po občanovi ČR – pozn. red.),“ přidal bohatý podnikatel. Ten má sám za sebou dva rozvody a tvrdí, že Luciina předmanželská smlouva je zvláštní, protože neobsahuje její odškodnění za to, že se řadu let starala o děti a nemohla dělat kariéru.

„Kdybych já předložil takovou předmanželskou smlouvu své ženě před svatbou, okamžitě mě pošle do p*dele. Lucie ho fakt musela strašně milovat. Musíte tam napsat, že když už se bude žena starat o děti, bude vám sloužit, bude v domácnosti a nebude vydělávat, tak co pak. Je to ztráta na výdělku. To se teď musí řešit. Chybí tam taky to, co bude s dětmi v případě rozvodu,“ dodal blízký přítel Lucie Vondráčkové.

Předmanželská smlouva je platná

Druhá strana už ale dávno oznámila, že podle názoru několika na sobě nezávislých advokátů a notářů předmanželská smlouva Plekance a Vondráčkové nevykazuje žádné vady a není důvod ji považovat za neplatnou

Vondráčkova slova každopádně naznačují, že si manželka Tomáše Plekance už dávno není jistá v kramflecích a vůbec bychom se tedy nedivili, kdyby nakonec couvla, vrátila se do ČR a kývla na nabídku chotě, kterou už dostala dávno.

Související články

Další články