Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

ZVRAT V PŘÍPADU ZTRACENÉ MICHAELY (12)? Matku v současné chvíli vyšetřuje policie!

Míša je pohřešovaná už 13 dní.
Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 12 fotografií
Po zmizelé Michaele Patricii Muzikářové (12) už policie pátrá 13 dní. Dívka 11. ledna odešla do školy a jakoby se po ní slehla zem. Policie prověřila blízké Míši i známé z jejího okolí a zatím bez úspěchu. Pozornost se v tuto chvíli přenesla na její matku, která podporuje neonacismus. Podle portálu TN.cz ji už v současné chvíli policisté prověřují.

Míša Patricie Muzikářová už je nezvěstná 13 dní. Z Ústí nad Labem zmizela ve středu 11. ledna (nebo už 10. ledna). Pak se po ní slehla zem. Kriminalisté vyhodnocují záběry z kamer ze všech měst v Ústeckém kraji. Také zřídili speciální linku, kam lidé volají svoje poznatky. Policie prověřila všechny možné verze, ale vše zatím bez úspěchu. Míša už se hledá i na celém území schengenského prostoru, a dokonce do Česka přijel na pomoc speciálně vycvičený pes z Německa. Podle informací portálu TN.cz v současné chvíli policie prověřuje matku zmizelé dívky.

Ta je totiž vyznavačkou neonacismu a Hitlera. Facebookový profil si vedla jako Eva Braunová, která byla manželkou Hitlera. Redakce TN.cz se obrátila na ústeckou policii s dotazem, jestli se někdo zabývá i projevy neonacismu Míšiny matky. Policisté na dotaz redakce sice přímo neodpověděli, ale nevyloučili, že ženu v tomto směru vyšetřují. „Policie se ze zákona zabývá všemi podněty, které nasvědčují, že by docházelo ke spáchání trestného činu nebo přestupku,“ řekla portálu TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Podle advokáta Jana Černého by přicházely v úvahu trestné činy proti lidskosti, jako podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. „Pokud nejde o silné a jednoznačné projevy podpory a propagace neonacismu, není případ jednoznačný. V takovém případě jak policie, tak případně soud povolávají soudní znalce. Ti se pak vyjadřují a podle jejich posudku jde pak případ třeba k soudu nebo bývá u soudu rozhodnut,“ řekl TN.cz advokát Jan Černý. To vše by ale policie musela ženě prokázat a posoudit, jakého přestupku či trestného činu se dopustila.

Související články

Další články