Míša Patricie Muzikářová už je nezvěstná 13 dní. Z Ústí nad Labem zmizela ve středu 11. ledna (nebo už 10. ledna). Pak se po ní slehla zem. Kriminalisté vyhodnocují záběry z kamer ze všech měst v Ústeckém kraji. Také zřídili speciální linku, kam lidé volají svoje poznatky. Policie prověřila všechny možné verze, ale vše zatím bez úspěchu. Míša už se hledá i na celém území schengenského prostoru, a dokonce do Česka přijel na pomoc speciálně vycvičený pes z Německa. Podle informací portálu TN.cz v současné chvíli policie prověřuje matku zmizelé dívky.

Ta je totiž vyznavačkou neonacismu a Hitlera. Facebookový profil si vedla jako Eva Braunová, která byla manželkou Hitlera. Redakce TN.cz se obrátila na ústeckou policii s dotazem, jestli se někdo zabývá i projevy neonacismu Míšiny matky. Policisté na dotaz redakce sice přímo neodpověděli, ale nevyloučili, že ženu v tomto směru vyšetřují. „Policie se ze zákona zabývá všemi podněty, které nasvědčují, že by docházelo ke spáchání trestného činu nebo přestupku,“ řekla portálu TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Podle advokáta Jana Černého by přicházely v úvahu trestné činy proti lidskosti, jako podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. „Pokud nejde o silné a jednoznačné projevy podpory a propagace neonacismu, není případ jednoznačný. V takovém případě jak policie, tak případně soud povolávají soudní znalce. Ti se pak vyjadřují a podle jejich posudku jde pak případ třeba k soudu nebo bývá u soudu rozhodnut,“ řekl TN.cz advokát Jan Černý. To vše by ale policie musela ženě prokázat a posoudit, jakého přestupku či trestného činu se dopustila.