Podle informací, které přinesla TV Nova, Ota S. nedokázal odpovědět ani na základní otázky, jako kde byl a co dělal v době, kdy malá Michaela zmizela. Policie jej však ani přesto nezadržela. Dá se předpokládat, že vyčkávala, že je podezřelý k Michaele dovede.

Podle všeho policie dokonce několik dní po zmizení Michaely udělala zátah nedaleko německých hranic. Další novinkou v případu je fakt, že Otakarovi v den D cesta z Plzně do Ústí nad Labem trvala déle než obvykle. Všechny tyto a další důkazy nasvědčují tomu, že Ota měl se zmizením Michaely Muzikářové něco do činění. On sám se však k činu už jen těžko přizná. Selhala policie? Měla Otakara zadržet hned, jak neprošel detektorem lži? K Míše je stejně nezavedl, pouze získal prostor k tomu uniknout tímto žalostným způsobem svému trestu.

Mezi důkazy, které hovoří v případu proti Otovi S., patří jeho špinavá minulost. Měl sexuálně obtěžovat Michaelinu kamarádku. Kvůli tomu byla vyslýchána i malá Míša, která však žádné zneužívání nepřiznala. V pokoji Míši se také našlo sperma, které tam nemělo co dělat. Výslechy Otakar nesl těžce a o první sebevraždu se pokusil hned v počátcích případu.