Polský server fakt.pl uvádí, že podle lékařské zprávy dívka zemřela na udušení. To bylo způsobeno vážným poraněním hrudníku a plic, ke kterému došlo poté, co skočila z okna.

Podle záznamů z nemocničních kamer byla dívka vysoce labilní a o sebevraždu se pokusila již předtím. Lékaři ji museli přivázat k lůžku. Spekuluje se dokonce, že byla před smrtí pod vlivem drog. Výsledky toxikologických testů však zatím nejsou známy.

Dále se čeká na výsledky biologického materiálu, aby se dokázalo nebo vyvrátilo tvrzení, že byla dívka před smrtí znásilněna. Poláci však na výsledky pitvy z Egypta moc nespoléhají a připravují vlastní pitvu. Obdobně se postupovalo i v případě vraždy Moniky a Klárky Kramných. Výsledky pitvy by měly být k dispozici během příštího týdne.

Magda odjela do Egypta na dovolenou, kam měla původně jet s přítelem. Ten ovšem neměl platný pas, a tak se vydala na cestu sama. Hledala si jinou společnost a dokonce si tam našla polskou kamarádku. Ta se jí ovšem po dvou dnech začala stranit. Magda se podle ní začala chovat podivně. Podle všeho v hotelu zkolabovala a byla převezena do nemocnice, kde příběh nabral tragický spád.