Podle Blesku. cz se objevil nový svědek, blízký děvčatům, který se vyjádřil, že se jedna dívka snažila zachránit druhou. „Růženka byla strašně milá holčička, doma ji všichni milovali. Nikdo si nedovede představit, proč by si měla ublížit. Měla tendenci vždy všem pomoci. Myslím si, že kamarádku chtěla zachránit, stáhnout ji z kolejí,“ řekl svědek nedělnímu Blesku.

Předchozí svědectví se spíše přikláněla k variantě sebevraždy. "Strojvedoucí na ně troubil a brzdil, to bylo slyšet. Lidé, co stáli přímo u přejezdu, je viděli, jak se chytly za ruce a šly přímo proti tomu vlaku. Nevím, jestli to udělaly schválně, nebo jestli si třeba chtěly fotit selfie.“

Dívky navíc podle všeho na sociálních sítích zanechaly podivné vzkazy na rozloučenou. Možnost společné sebevraždy je tedy stále o něco pravděpodobnější.

Spekuluje se, že za potížemi, které dívky sužovaly, mohla být smrtící hra Modrá velryba! Ta má na svědomí na 130 dětských životů v Rusku a vyžádala si první oběť již i na Slovensku. V případě tragické smrti Růženky a Verunky se však jedná stále jen o spekulace. Kriminalisté případ stále pečlivě prošetřují a tuto možnost zatím nepotvrdili.