Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zvrat v případu heroinové Terezy H.: Od propuštění na svobodu ji dělí jediné rozhodnutí

Zdroj: archiv a Profimedia.cz
+ Dalších 113 fotografií
svoboda?
Tereza H. (23) nedávno oslavila druhé smutné narozeniny v pákistánském vězení. Tereza Hlůšková do poslední chvíle doufala, že bude propuštěna na svobodu. Místo toho ji čekala studená sprcha v podobě odsouzení na 8 let a 8 měsíců. Pašeračka z Česka se ale nevzdává a jak to tak vypadá, tak má reálnou šanci na to dostat se z vězení ven.

Tereza H. si má v pákistánském vězení odsedět 8 let a 8 měsíců. Po vyřčení rozsudku se Tereza Hlůšková doslova zhroutila. Stále trvá na tom, že je nevinná a z vězení se chce co nejrychleji dostat.

Tereza H. se proti rozsudku odvolala, ale podle zdroje Blesk.cz je odvolací řízení naplánované až na 4. září. To znamená, že Tereza by musela do dalšího soudu strávit ve vězení pět dlouhých měsíců.

„Tereza podala žádost o propuštění na kauci k láhaurskému vrchnímu soudu prostřednictvím svého právníka Asghara Dogera,“ řekl Blesku místní novinář Ali Aršád. „Tereza si přeje, aby ji soud propustil z vězení až do odvolacího řízení,“ tvrdí.

„Podle práva může po odsouzení soudem prvního stupně požádat o propuštění na kauci. Pokud soud její žádosti vyhoví, pak bude z vězení propuštěna. Za předpokladu, že složí soudem určenou peněžní částku, neopustí Pákistán a přislíbí, že se dostaví k dalšímu řízení,“ dodává novinář.

O odvolání Terezy bude rozhodovat soudkyně Alia Neelum, která nedávno pustila na svobodu pákistánského politika a obchodníka Hanifu Abbasiho, který byl odsouzen na doživotí za obchodování s efedrinem.

Politik a obchodník byl soudkyní propuštěn na kauci, a to až do odvolacího řízení. Takže Terezu H. dělí jediné rozhodnutí soudkyně od „svobody“.

Související články

Další články