Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zvrat v případu chlapečka (4) pokousaného psem na Petříně: Muže, který utekl, obvinili

Zvrat v případu chlapečka (4) pokousaného psem na Petříně: Muže, který utekl, obvinili
Zdroj: Profimedia / Policie ČR / Koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
OBVINĚNÍ
Před velikonočními svátky Českou republiku šokoval případ muže, který neuhlídal agresivního psa na pražském Petříně. Zvíře napadlo a zmrzačilo malého chlapce. Muž z místa nejprve utekl a k činu se přihlásil až později pod tlakem médií. Majitel psa byl teď obviněn z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Ve čtvrtek 1. dubna napadl v parku na pražském Petříně agresivní pes teprve čtyřletého chlapce. Osmapadesátiletý muž půjčené zvíře venčil, když v tom se mu utrhlo z vodítka a chlapci způsobilo vážná zranění. Podle svědků z místa činu muž nejprve zjišťoval stav zraněného dítěte, jenže poté i se psem utekl.

Policie po muži vyhlásila pátrání, a ten se poté, co se spatřil v médiích, sám přihlásil na policejní stanici. Uvedl, že rok starý liondog bull, kterého měl půjčeného od kamarádky, se utrhl z karabiny a s dítětem si měl údajně chtít hrát. Chlapeček ale začal křičet a pes v reakci na to zaútočil. Pak muž prý i se psem odešel, protože zvíře na místě budilo rozruch.

Policie nyní proti muži vznesla obvinění. "Pražští kriminalisté s osmapadesátiletým mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což pachateli v případě odsouzení hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Díky medializaci případu se kriminalistům ozval muž, který byl stejným psem napaden, pár dní před brutálním útokem v Petřínských sadech. Kolegové nového svědka již vyslechli a nadále se případem intenzivně zabývají. Kriminalisté také podali podnět na Krajskou veterinární správu, která rozhodne o dalším postupu," doplnila s tím, že podali návrh, aby byl pes muži odebrán.

Dobrou zprávou v celém případu ale je, že zdravotní stav zraněného chlapce se zlepšil. Po pokousání agresivním psem musel být čtyřletý chlapeček uveden do umělého spánku, teď už by na tom však měl být podle policie lépe. Hoch nicméně ještě stále zůstává v nemocnici.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy