Trendy
válka na Ukrajině StarDance 2024 Bachelor Česko 2024 Zrádci (reality hra)

Zvrat v léčbě Michaela Schumachera: Je na tom zle, podstoupí nebezpečný experiment

Zvrat v léčbě Michaela Schumachera: Je na tom zle, podstoupí nebezpečný experiment
Zdroj: Facebook
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Sport
Svět se konečně dozvěděl nové informace o stavu Michaela Schumachera. Bývalý fenomenální závodník Formule 1 je už téměř sedm let upoután na lůžko poté, co se vážně zranil při lyžování v Alpách. Od té doby se pořádně nevědělo, jak na tom sedminásobný mistr světa je, protože Schumacherova rodina vše drží pod pokličkou. Nyní se ale na toto téma rozpovídal italský neurochirurg Nicola Acciari.

Rodina Michaela Schumachera (51) se rozhodla zariskovat. Bývalý jezdec by měl v blízké době podstoupit experimentální zákrok nervového systému, výsledek je ale značně nejistý. I to svědčí o tom, že je Schumacher ve velmi špatném stavu, který se nelepší. Už dříve se dostala na věřejnost informace, že slavný Němec vnímá své okolí a zvládne velmi omezeně pohybovat končetinami.

Konkrétnější byl k Schumacherovu stavu italský neurochirurg Nicola Acciari. "Michael trpí svalovou atrofií, osteoporózou a řadou organických změn. Je sice teoreticky možné, že by se mohl postavit na nohy, ale plnohodnotný život už nikdy žít nebude. Má nezvratné změny svalové i kosterní struktury. Utrpěl mozkové trauma a to už nejde změnit. Je z něj úplně jiný člověk, než jak si ho lidé pamatují," popsal lékař Schumacherův stav pro italský list Contro Copertina.

Operace je riskantní

Naději podle všeho dává bývalému závodníkovi riskantní operace. Na té by se měl podílet profesor Philippe Menasch, expert na léčbu kmenových buněk. "Jsme schopni zregenerovat celý Michaelův nervový systém. Hlavním krokem bude to, že vezmeme cévy z jeho srdce, které následně převedeme do jeho mozku. Nebudu tajit, že jde o mimořádně riskantní operaci, o které je velmi obtížné říct, jak dopadne," sdělil veřejnosti s obavou Menasch.

Jak píše web sport.cz, odborníci v úspěch operace příliš nevěří. "Věda udělala v léčbě pomocí kmenových buněk za poslední dvě dekády obrovské pokroky. Nemá cenu si ale zastírat, že stále víme velmi málo. Nedá se říct, jak operace dopadne," řekl pod příslibem anonymity lékař z univerzity v Alabamě. Zákrok tak sice dává německému pilotovi naději, ale nejspíš jen opravdu minimální.

Tuňák mi zničil hru, tvrdí Martin ze Zrádců. Odsoudil Honzův hysterák a odhalil, jak moderátora snášeli ostatní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy