Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Zvrat v kauze Kramný: Znalecké posudky měly být zfalšované. Pomůže to Kramnému z vězení?

Pomůžou nové znalecké posudky Kramnému z vězení?
Zdroj: Profimedia.cz / Facebook
+ Další 4 fotografie
V kauze Kramný padlo trestní oznámení. Tentokrát ho podal spolek Šalamoun, který se do celého případu vložil. Trestní oznámení se týká nepravdivého znaleckého posudku, který byl klíčový a poslal Kramného do vězení za vraždu na 28 let. S informací přišel portál TN.cz.

Spousta lidé pořád diskutuje o tom, jestli je Kramný opravdu vrahem svojí manželky a dcery. U soudu o tom rozhodovaly znalecké posudky, které měly doložit verzi obžaloby, že Kramný opravdu zabíjel elektrickým proudem. V posudku se objevilo i několik fotografií řezu srdcem mrtvé Kláry a Moniky. A kvůli nim teď vznikl spor.

Spolek Šalamoun si totiž nechal důkazy přezkoumat expertem Josefem Šrollem z Univerzity Pardubice UPCE a hned podal trestní oznámení. Podle něj jsou fotografie myokardu Moniky a Klárky Kramných úplně stejné.

To znamená, že soud si myslel, že pracuje s fotografií řezu srdečním svalem Klárky, byla to ale zvětšená a vyretušovaná fotografie průřezu srdcem Moniky. Na těle Klárky tak podle něj nebyla nalezena žádná stopa po proudu.

Navíc se spolek Šalamoun veřejně obrátil na nejvyššího státního zástupce. „Vyzýváme neprodleně nejen nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana, ale i všechny orgány činné v trestním řízení, aby z hlediska oficiality neprodleně konali, protože situace není jen vážná, není jen alarmující, ale je naprosto šokující,“ tvrdí v prohlášení Šalamoun.

Trestní oznámení spolek podal na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu podání nepravdivého znaleckého posudku či jiných skutků v trestní věci Petra Kramného.

Informaci, že spolek Šalamoun podal trestní oznámení, potvrdilo i Nejvyšší státní zastupitelství. „Nejvyšší státní zastupitelství obdrželo podání spolku Šalamoun a v současné době se jím zabývá. O dalším postupu bude rozhodnuto v nejbližší době, ovšem s naším závěrem nejprve seznámíme podatele,“ řekl TN.cz mluvčí Petr Malý.

Petr Kramný byl odsouzen 7. ledna na 28 let vězení. Podle soudkyně Gilové zabil Kramný svoji manželku a dceru elektrickým proudem. Kramný ale pořád tvrdí, že je nevinný. Mohlo by tak dojít k nečekanému zvratu u odvolacího soudu Petra Kramného? Mohl by být snad zproštěn viny?

Související články

Další články