Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zvrat po smrti Jiřího Menzela: Rozloučení se nakonec uskuteční, vdova prozradila detaily

Zvrat po smrti Jiřího Menzela: Rozloučení se nakonec uskuteční, vdova prozradila detaily
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 23 fotografií
Poslední rozloučení
Minulý týden celé Česko zasáhla smutná zpráva o odchodu skvělého režiséra Jiřího Menzela (†82). On sám si veřejný pohřeb nepřál. Nicméně vdova Olga Menzelová (42) se rozhodla, že nakonec poslední rozloučení uspořádá, ovšem trochu jinou formou.

Minulou sobotu, tedy 5. září, zemřel oscarový režisér Jiří Menzel Smutnou zprávu oznámila jeho manželka na sociální síti, kam přidala dojemné zachycující poslední okamžiky Menzela. Jiří si nepřál veřejný pohřeb. Vdova po režisérovi se ale rozhodla, že pietu pro velký zájem ze strany kolegů, kamarádů i fanoušků jejího muže uspořádá.

Poslední rozloučení

Uctít Menzelovu památku bude moci veřejnost v pátek v pražském Rudolfinu, sdělila nedělnímu Blesku Olga Menzelová (42). "Proto se v pátek 18. 9. od 10:00 do 18:00 pro vás všechny otevřou prostory foyer Rudolfina, kde se budete moci s Jirkou rozloučit osobně," napsala vdova v prohlášení.

Také popsala program, který na příchozí čeká. "Uslyšíte hudbu z jeho filmů, budete se moci zapsat do kondolenčních knih a před Rudolfinem si budete moci oživit vzpomínky na Jirku i jeho filmy zhlédnutím malé výstavy Rozmarná léta Jiřího Menzela," popsala.

V rámci festivalu Dvořákova Praha se v pátek večer v Rudolfinu rozezní hudba od Wolfganga Amadea Mozarta, který byl jedním z režisérových nejoblíbenějších skladatelů.

"Od srdce vám všem děkuji za neuvěřitelné množství kondolencí, krásných vzkazů a milých slov. Moc mě těší, že máte Jirku stále rádi, ať už jste ho poznali osobně, nebo prostřednictvím jeho filmů a divadelních her, které režíroval," zakončila Olga Menzelová.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy