Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Zvrácený vrah John Wayne Gacy: Mučil a zabíjel mladíky, jejich těla štosoval pod domem

Sériový vrah John Wayne Gacy vraždil své oběti a ukrýval ve sklepě.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Zvrácený příběh

S dokumenty o sériových vrazích na Netflixu jako by se roztrhl pytel. Nedávno zveřejnila streamovací platforma další ze svých počinů, tentokrát se zaměřila na Johna Wayna Gacyho (†52), jednoho z nejhorších sériových vrahů Ameriky. Tento zdánlivě normálně vypadající muž, který měl dokonce manželku i děti a běžné zaměstnání, zavraždil během pouhých šesti let více než třiatřicet mladých chlapců. o jeho dvojím řivotě informuje Esquire.

Jak už to tak u sériových vrahů bývá, vždy je důležité zaměřit se na jejich dětství, protože právě díky tomu je možné odhalit příčiny, proč v pozdějších letech páchali to, co páchali. Podobný případ byl i u Johna Wayna Gacyho. Ten se narodil roku 1942 v Chicagu jako prostřední dítě a jediný syn svých rodičů.

S matkou měl dobré vztahy, ale jeho otec byl alkoholik a pro rány nechodil daleko. Ve škole byl Gacy spíše považován za neohrabaného a oplácaného chlapce, který nevěnoval pozornost sportu, ale místo toho si četl.

Přitahovali ho mladí chlapci

V dospívání se živil jako poslíček s novinami, pracoval ve prospěch kostela a vozil lidi na nedělní bohoslužby. V pozdějších letech se rád oblékal jako klaun a v kostýmu chodil bavit děti na narozeninové oslavy. Byl starostlivý a rád pomáhal ostatním.

Gacy byl velmi impulzivní, jakmile potkal ženu jménem Marlynn Myers, zanedlouho se s ní oženil a společně se přestěhovali do Iowy. Tam byl po nějaké době jmenován manažerem tří poboček fast foodu KFC. S manželkou měli dvě děti, ale ani to mu nezabránilo, aby žil dvojím životem, jak informoval web Esquire.

Už v době, kdy pracoval v KFC, se spekulovalo, že má intimní poměry s mladšími zaměstnanci - chlapci. V roce 1968 skončil ve vězení za sexuální obtěžování mladíků. Ve vězení měl být deset let, ale odseděl si jen osmnáct měsíců a byl znovu na svobodě. Žena se s ním mezitím rozvedla a s dětmi se odstěhovala. Gacy je už nikdy neviděl.

Brutální mučení a vraždění

Skutečné a otřesné řádění začalo až v roce 1972. Policistům vypověděl, že jako prvního tehdy zavraždil Timothyho McCoye, kterého naložil na vlakovém nádraží s nabídkou přespání. Vražda ho vyčerpala, ale zároveň u ní prožil mocný orgasmus, jak sám popsal. Své oběti k sobě domů lákal pod záminkou příjemné společnosti, dobře stráveného večera, pohlavního styku zadarmo či placeného z jeho strany. Pak je omámil chloroformem, svázal, znásilňoval, mučil a nakonec zardousil provazem nebo kusem látky.

Gacyho řádění skončilo v roce 1978. Tehdy se 13. prosince ztratil patnáctiletý Robert Piest, který své kamarádce řekl, že jde na pracovní schůzku s Gacym. Když se nevrátil, rodiče chlapce zalarmovali policii. Policisté jeli Gacyho zkontrolovat a zeptat se na pár otázek.

Sklep plný mrtvých chlapců

V bytě nejprve nenašli nic podezřelého, zato však až při druhé prohlídce, která již byla důkladnější, objevili doslova noční můru. Ve sklepě jeho nenápadného domu v poklidné chicagské čtvrti bylo při vykopávání objeveno skoro třicet lidských těl, jak píše Murderpedia. Všechno to byli chlapci většinou ve věku od 14 do 22 let. Další čtyři oběti následně nalezla policie v řece, kam je měl házet poté, co ho začala z pohřbívání ve sklepě bolet záda, jak uvedl Gacy v dokumentu na Netflixu.

U soudu byl uznán vinným ze všech 33 vražd a odsouzen k smrti prostřednictvím smrtící injekce. Popraven byl 10. května 1994 v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois. Bylo mu 52 let.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy