Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zvrácená zábava v Jakartě: Opice tam převlékají za miminka, jaký to má smysl?

Pouliční opičí produkce je považována za barbarství.
Zdroj: profimedia.cz

Je až neuvěřitelné, co všechno jsme my lidé schopni vymyslet. Například v ulicích indonéského hlavního města Jakarty se můžete setkat s podnikavci, kteří se živí tím, že turistům předvádějí cvičené makaky.

Tito „opičí umělci“ jsou nuceni chodit po zadních a nosit oblečky a speciální plastové masky, aby vypadali jako lidské děti. K výcviku makaků je používáno velmi brutálních metod – ubohá zvířata jsou týrána, věšena za řetěz na krku a některým z nich jejich majitelé dokonce vytrhávají zuby kleštěmi.

Není se co divit, že ochránci zvířat proti těmto vystoupením dlouhodobě protestovali – a nakonec slavili úspěch. Jakarta podlehla tlaku veřejného mínění a tuto zvrhlou zábavu zakázala. Takzvaný topeng monyet má však v Indonésii dlouhou tradici a je proto těžké ho vymýtit.

Nyní však začíná svítat na lepší časy. Jakartský guvernér Joko Widoda podle dostupných informací před několika dny nařídil rozsáhlou razii, jejímž cílem je makaky osvobodit a umístit do místní zoologické zahrady. „Opičkářům“ bude poskytnuta rekvalifikace, aby si mohli snáze najít jiné zaměstnání.

Související články

Další články