Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zvolení komunistické mlátičky Ondráčka zvedlo Čechy z gaučů: Demonstranti míří na Hrad!

+ Dalších 13 fotografií
Zdeněk Ondráček (KSČM) se stal potřetí předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Tohle spoustu Čechů zvedlo ze židle a rozhodli se, že budou demonstrovat po celé České republice. Protesty se nekonaly jenom v Praze, ale také v Brně, Plzni, Liberci, nebo Ostravě. Lid se s tímto zvolením zkrátka nehodlá smířit.

Hned v několika městech České republiky se v pondělí večer konaly mohutné protesty proti Zdeňku Ondráčkovi, který se stal potřetí předsedou sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Lidé nemohou pochopit hlavně fakt, jak je možné, že Ondráček, který se podílel na potlačování protikomunistických demonstrací v roce 1989, byl zvolen do čela GIBS. Největší demonstrace proběhla Václavském náměstí v Praze. Hemžilo se to tam obrovským davem lidí, který si vytvořil k protestní akci i příslušné transparenty jako „Stop komančům“, nebo „Pusťte nás na Ondráčka“.

Po ukončení část programu na Václavském náměstí velká část demonstrantů vyrazila směrem k Pražskému hradu.

Podle předpokladů dorazilo na akci okolo 40 tisíc lidí, kteří zaplnili téměř celé náměstí. „Člověk, který jako příslušník bezpečnostních sborů SNB bil demonstranty při Palachově týdnu v roce 1989, (a ničeho nelituje), by neměl zastávat tak odpovědnou a symbolicky významnou funkci předsedy parlamentního orgánu, kontrolujícího práci bezpečnostních složek,“ řekli organizátoři portálu TN.cz.

Související články

Další články