Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zvolení komunistické mlátičky Ondráčka bude mít ještě dohru: Poslanci se bouří

Zvolení komunistické mlátičky Ondráčka bude mít ještě dohru: Poslanci se bouří
Zdroj: Facebook.com
Dnes probíhalo druhé kolo tajné volby a rozhodovalo se o tom, zda poslanec KSČM Zdeněk Ondráček povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Dolní komora ho i přes velkou kritiku nakonec zvolila. O výsledku volby ČTK informoval předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) řeší to, zda některý z policistů porušil zákon. Nejenom některým poslancům se nelíbí, že by v čele této komise měl stanout komunista Zdeněk Ondráček

Ten totiž před listopadem 1989 zasahoval při demonstracích proti komunistickému režimu v Pohotovostním pluku Veřejné bezpečnosti. V prvním kole, které se konalo v pátek Ondráček neuspěl. Získal 85 ze 186 odevzdaných hlasů.

Dnes ve druhém kole obdržel 95 hlasů ze 179, tedy o pět hlasů víc, než bylo potřebné ke zvolení. "Jsem přesvědčen, že volební komise udělala chybu a Z. Ondráček předsedou komise pro kontrolu GIBS zvolen nebyl. Volbu je nezbytné opakovat," komentoval na Twitteru zvolení Ondráčka Miroslav Kalousek

Svůj nesouhlas vyslovil také předseda vlády Andrej Babiš (63), který navrhl, že by KSČM měla popřemýšlet nad jiným jménem. Bohužel u komunistů s tímto návrhem neuspěl.

Související články

Další články