Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Záhada: Na základce v Rokycanech mělo pozitivní test 23 dětí, PCR testy však ukázaly nulu

Testování dětí proti koronaviru.
Zdroj: Profimedia
Testování

Ve středu 1. září odhalily antigenní testy v základní škole v rokycanské Čechově ulici třiadvacet pozitivních žáků. Taková alarmující čísla by se úplně vymykala celorepublikovým číslům, podle kterých je pozitivních školáků naprosté minimum. Záhada ale pokračuje tím, že kontrolní PCR testy v Rokycanech zatím nepotvrdily ani jednu nákazu.

Velmi podivný případ se stal na základní škole v rokycanské Čechově ulici. Hned 1. září totiž antigenní testy u třiadvaceti prvňáčků odhalily pozitivní výsledky na koronavirus. Jenže poté, co byly provedeny ještě PCR testy, ani jedna nákaza se nepotvrdila.

„Nemáme doposud hlášený žádný pozitivní PCR test,” uvedl pro Právo ve čtvrtek odpoledne ředitel školy Bohumil Nosek. Definitivně jasno má být ale až v pátek. „Je to tak trochu záhada,” dodal.

Mohlo být špatné provedení nebo testy

„Možná byly špatné testy, nevím. Pozitivně vycházely napříč celou školou, bez ohledu na ročník, věk, komunitu,” doplnil dál Nosek. Škola žádná opatření nepřijala a ti, u kterých PCR test potvrdil, že jsou negativní, se už mohli vrátit zpět do lavic.

Jiná rokycanská základní škola v ulici Míru neměla ani jeden pozitivní případ, což potvrdila i tamní ředitelka Hana Šlégrová. Je tedy možné, že se skutečně jedná o chybu. Ani ředitel Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje Michal Bartoš si s tím neví rady. „Existuje několik variant. Špatné provedení, špatné testy, shoda okolností v souvislosti s aktuálním zdravotním stavem... Po důvodu se pídíme,” uvedl Bartoš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy