Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zvláštní škola čelí trestnímu oznámení kvůli šikaně mladého Roma, sama se ale cítí být šikanovaná!

Lovosická škola dosud fungovala zcela bez problémů…
Zdroj: archiv

V lovosické speciální a praktické škole se řeší poměrně unikátní spor.

Matka jednoho ze žáků podala trestní oznámení na vedení školy, které údajně zanedbalo vážné napadení jejího syna, ke kterému mělo před několika dny dojít přímo uprostřed vyučování při hodině tělocviku.

„Zhruba před půl 11 volal třídní učitel mého syna, který mi oznámil, že se syn trochu drcnul se spolužákem při fotbale a necítí se prý dobře, proto by šel rád domů. Dostala jsem strach, protože syn je těžký epileptik a astmatik, a okamžitě jsem vyrazila do školy,“ popisuje událost paní K. „Když jsem tam dorazila, syn si nic nepamatoval, seděl pokálený v uzavřené místnosti bez pomoci. Okamžitě jsem proto zavolala policii a záchranku, protože mi bylo jasné, že nešlo o žádnou nehodu, ale o napadení,“ dodala rozčilená matka, která na školu nyní podala trestní oznámení.

Syn zůstal dva dny na pozorování v nemocnici a byl mu naordinován týdenní klid na lůžku, ale žádné vážnější následky naštěstí nemá.

Podle slov paní ředitelky se však kolem celé věci nafoukla nesmyslná bublina a žádné pochybení ze strany pedagogů nenastalo. „Syn paní K. je velice problémový. Je mu již 17 let a stále je v 7. třídě. V naší škole byl již jednou, pak se nechal přeřadit do Litoměřic, aby se k nám opět vrátil. Snažili jsme se mu vyjít maximálně vstříc i vzhledem k jeho problémovému chování,“ vysvětluje a dodává, že žák údajně šikanuje své spolužáky a jednoho z nich před časem brutálně napadl. „V den, kdy došlo k nehodě, měli opravdu hodinu tělocviku, srazili se se spolužákem a málem by se začali prát, kdyby přítomný pedagog nezasáhl. Onen žák však začal po chvíli vyvádět jako šílený, že okamžitě odchází domů. Ale jelikož nemůžeme nechávat naše svěřence bez dozoru, pedagog musel vyčkat příjezdu jeho matky,“ dodala.

Synáček však údajně po příjezdu matky sehrál takové divadlo a s tvrzením, že si nic nepamatuje, si nechal zavolat záchranku a byl převezen do nemocnice. Již několik dní se ve škole neukázal, a když se paní ředitelka začala po chlapci shánět, matka se nechala slyšet, že má vážné zdravotní problémy a omluvenku mu prý zajistí psychiatři.

Ačkoliv škola nabídla matce jisté odškodnění v podobě individuálního studijního plánu, matka nereaguje a téměř agresivně se dožaduje spravedlnosti.

Ať už se při hodině tělocviku ve škole událo cokoliv, zajímavý je v této souvislosti i fakt, že jsou oba chlapci údajně vzdáleně příbuzní a k potyčkám mezi nimi nedošlo poprvé.

Paní ředitelka by se s paní K. ráda domluvila po dobrém, ale v současné době to prý není úplně možné. Poškozená matka totiž plive oheň a na sociální síti označila paní ředitelku i dotyčného pedagoga za nejhorší stvoření vůbec, přičemž neváhala vystavit i fotografii. A právě kvůli tomu nyní zvažuje podání trestního oznámení i ředitelka školy. Pomlouvat se totiž nesmí!

Tolik trestních oznámení kvůli jedné hodině tělocviku a dvěma boulím se opravdu hned tak nevidí!

V Lovosicích však mají evidentně veselo…

Související články

Další články