Ve středu byla odvysílána další kontroverzní epizoda české reality show Výměna manželek. Mohli jsme být svědky toho, jak sedmnáctiletá Iva vychovává svoji malou dcerku Dominiku. Její nedostatky jako matce nemůžeme příliš vyčítat, jelikož je sama téměř ještě dítě. Dokonce ke konci dílu Marian řekl, že některým věcem se Iva bude muset ještě naučit.

Na druhé straně je otřesné to, jak byla vychovávána samotná Iva. Její minulost je velice temná. V 11ti letech byla znásilněna a jen o rok později už pila alkohol a brala drogy. Iva své dítě neváhá sem tam uhodit, je-li to třeba.

V české společnosti se vytvořily dva tábory. Jeden s Ivou soucítí a druhý její výchovu naprosto odsuzuje. Je těžké se stavět na tu či na onu stranu. Jejich situace je určitě svízelná, a tak nemá cenu vynášet nějaké soudy.

Jak jsme mohli vidět, psychická stránka Ivy není ještě vyspělá natolik, aby mohla vychovávat malou holčičku, a tak se nabízí otázka, zdali se Iva z výchovy dítěte nebude hroutit. Přece jen, až bude malá Dominika v pubertě, Ivě bude nějakých 28 a Marianovi 57 let. Kdo bude živit rodinu a jak bude vypadat život této rodiny je velice nejasné.