Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zvítězí strach z koronaviru, nebo chuť plácat se v moři? Češi mají na letošní dovolenou jasný názor

+ Další 3 fotografie
Zákeřná pandemie koronaviru zasáhla do životů spousty lidí po celém světě. V Evropě je nejvíce zasažena Itálie a Španělsko, tedy destinace, které Češi s oblibou v létě navštěvují. Zato takové Chorvatsko se rozhodlo, že letošní sezonu se pokusí zachránit. Co si ale myslí Češi? Pojedou letos na dovolenou k moři, nebo ji kvůli koronaviru odloží na další rok?

V současné době se řeší, zda lidé budou mít možnost vycestovat do zahraničí na dovolenou. Nejvíce zasaženou zemí v Evropě je Itálie, kde na letní dovolenou jezdí miliony lidí ročně. Provozovatelé pláží se bojí, že přijdou letos o všechny turisty, a proto se snaží s ministerstvem kultury vymyslet způsob, jak tomu předejít.

Ve hře je možnost, že turisty na plážích budou oddělovat plastové boxy, ale nic ještě není potvrzené. Avšak už nyní se nápad s boxy zalíbil i sousednímu Řecku. Chorvatsko se pro změnu snaží udělat vše, aby si udrželo svoji stávající klientelu, mezi kterou se bezpochyby řadí i Češi, a to v hojném počtu.¨

“Poslední informace k dnešnímu dni jsou takové, že chorvatský ministr cestovního ruchu má myšlenku a přání, že možná už od 1. nebo od 15. června bude umožněno zahraničním turistům začít cestovat do Chorvatska,“ řekl portálu TN.cz prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić.

Mají ale Češi vůbec zájem o letošní dovolenou u moře? Nedají raději kvůli strachu z koronaviru přednost tuzemskému dovolenkování? Podívejte se na anketu, podle které mají Češi víc než jasno.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy