Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zvířata jsou lepší než lidé: Krokodýl se za záchranu života odvděčil úžasným přátelstvím

Zvířata jsou úžasná stvoření, a to všechna, bez rozdílu.
Zdroj:
Kostarický rybář má podivuhodného zvířecího kamaráda.

V dnešní době má spousta lidí zvláštní domácí mazlíčky. To, že někdo doma chová tygra nebo lva, už nás nemůže překvapit. Ovšem tohle jste ještě neviděli!

Kostarický rybář, kterému neřekne nikdo jinak než Chito, našel svého kamaráda v roce 1991 během turistické výpravy, kterou vedl. Malý krokodýl měl vážné zranění od střelné zbraně, které mu pravděpodobně způsobili pytláci. Také byl podvyživený. Když ho Chito uviděl, bylo rozhodnuto, vezme si malého krokodýla do své péče.

Půl roku se staral o krokodýla, jako by to bylo malé batole, krmil ho kuřaty, a aby zamezil infekci, nechával ho spát ve svém obývacím pokoji. Dokonce mu občas musel potravu i mixovat, aby se jeho nebohý přítel mohl najíst.

Jak šel čas, krokodýl vypadal stále lépe, ale Chito se vyjádřil jasně: „Jídlo nestačilo, musel jsem mu dát lásku.“

Svého krokodýla pojmenoval Poche. Po úplném zotavení ho ukrýval pod kořeny stromů u svého domu, jelikož neměl od úřadů příslušná povolení, aby mohl zvíře chovat veřejně. Po čase Pocheho vypustil zpátky do volné přírody, ale když se ráno vzbudil, čekalo ho překvapení. Jeho krokodýlí kamarád čekal u Chitova domu. Od té doby jsou nerozluční přátelé.

Chito však kvůli nevšednímu přátelství přišel o svou ženu, která neunesla to, že její muž tráví více času s krokodýlem než s ní.

Související články

Další články