Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zvěsti o smrti sílí: Kim Čong-un na 99 procent zemřel, tvrdí uprchlík ze Severní Koreje

Zvěsti o smrti sílí: Kim Čong-un na 99 procent zemřel, tvrdí uprchlík ze Severní Koreje
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
spekulace
Kim Čong-un (36) zemřel během minulého víkendu, tvrdí Ji Seong-ho (38). Známý severokorejský uprchlík, který se v minulosti setkal i s americkým prezidentem Donaldem Trumpem (73), prý k informaci přišel na důvěrných místech. "Na 99 procent je po smrti," prohlásil podle britského listu Daily Mail. Diktátor se od 11. dubna ani jednou neobjevil na veřejnosti.

Svět si už přes dva týdny láme hlavu, co se stalo s Kim Čong-unem Nebezpečný severokorejský diktátor měl prodělat náročnou operaci srdce. Potom už se zdroje rozcházejí. Podle některých zemřel, Pchjongjang ale informace o smrti popírá.

Stejně tak se snaží spekulace brzdit i úřady ve Washingtonu a v jihokorejském Soulu. Prý se s nimi má nakládat opatrně.

Úplně opačně se zachoval Ji Seong-ho, jemuž se podařilo z KLDR v roce 2006 uprchnout. "Zajímalo mě, jak dlouho by po kardiovaskulární operaci přežil. Pak jsem dostal zprávu, že Kim minulý víkend zemřel," řekl Ji britskému Daily Mailu.

Problém s nástupcem

"Není to stoprocentní, ale můžu říct, že ta šance dosahuje určitě 99 procent. Severní Korea si teď údajně láme hlavu s tím, kdo Kima nahradí," dodal známý uprchlík.

Už několik dní se mluví o tom, že pokud Kim skutečně zemřel, nahradit by ho mohla mladší sestra Kim Jo-čong (32). Někteří koreanisté to však vylučují s tím, že žena v KLDR vládnout nemůže. Jisté je jenom to, že mezinárodní aktéři sledují současný vývoj v Koreji s velkým napětím.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy