Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zvěsti o rozchodu Harryho a Meghan: Potřebují pozornost, říká bývalý protokolář Forejt

Jindřich Forejt o manželství Harryho a Meghan.
Zdroj: profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Harry a Meghan

Před pár dny se vyrojily spekulace o chystaném rozvodu prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle. Co si o údajném rozpadu manželství myslí Jindřich Forejt, bývalý ředitel hradního protokolu? Na to a další se ho zeptala redakce eXtra.cz 

Paul Burrell, bývalý královský komorník, přinesl před pár dny informace o krachujícím manželství prince Harryho a Meghan Markle. Obdobně spisovatelka Lady Colin Campbell řekla listu Irish Mirror, že vévoda ze Sussexu již kontaktoval rozvodové právníky. O možném konci ostře sledovaného páru jsme hovořili s Jindřichem Forejtem, odborníkem na britskou královskou rodinu.

Jindřich Forejt: Burrell prodává svou minulost

„Paul Burrell není žádný expert, je to bývalý sluha princezny z Walesu, který postavil celou svou kariéru na tom, že se tváří jako znalec královské rodiny. Prodává svou minulost v kulisách královského dvora, nic víc, nic míň, hodnotí Jindřich Forejt činnost bývalého komorníka. 

„Ze svého hlediska bych dával pozor na tyto zprávy z toho důvodu, že vévoda a vévodkyně a jejich podrobnější život jsou pod drobnohledem médií. Tuto mediální pozornost živit a udržovat ji na určitém levelu je velice obtížné,“ zamýšlí se Forejt a pokračuje hodnocením aktivit prince Harryho a jeho ženy.

„Já bych velmi nerad viděl a nepřál bych jim to, jak to momentálně vypadá, tzn. aby to celé zabředlo do těch končin, kdy každá spekulace bude dobrá, aby se jejich jméno objevilo v tisku,“ ​říká a označuje mediální aktivity vévody a vévodkyně za „tvrdou palbu“ vůči zbytku rodiny.

Bývalý vrcholný státní úředník vysvětluje zdrženlivost, se kterou královská rodina mediální útoky páru trpí: „Možná někdo očekával, že královská rodina bude tuto palbu opětovat, ale nebude, protože královská rodina ví, že toto jsou akty jedinců, které nejsou vůbec šťastné. Tudíž tam nebude vzájemná palba, to není válka na dvou frontách. To je bohužel otevřená střelba z jedné strany.“

Dvojsečná zbraň mediální pozornosti

Myslí si Jindřich Forejt, že spekulace ohledně rozvodu mohou vyhovovat samotnému princi Harrymu a jeho ženě, protože jim zajišťují mediální pozornost? „Myslím si, že jejich momentální život je opravdu postavený tak, že potřebují logicky mediální pozornost. Když bude jejich jméno udrženo v tisku, tak bude zajištěno, že budou moci pokračovat dál v tom, co dělají. A bude na nich pořád zaměřena pozornost veřejnosti. Je to nešťastné, protože je to dvojsečná zbraň,“ říká.

V případě, že by se Harry odhodlal do budoucna urovnat vztahy s královskou rodinou, předpovídá Forejt vévodovi zásadní překážku, které bude muset čelit: Vztahy v rodině poměrně mnohé odpustí, ale spíš jde o to, jak by se narovnal ten mediální obraz prince Harryho. To si nejsem úplně jistý.

Princ Harry, vévoda ze Sussexu, vstoupil do manželství s americkou herečkou Meghan Markle roku 2018. Vévoda s vévodkyní mají spolu dvě děti, prince Archieho a princeznu Lilibet. Roku 2020 se pár vzdal svých funkcí členů královské rodiny a k překvapení britské veřejnosti přesídlil do Meghaniny rodné Kalifornie.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy