Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zvedejte neznámá čísla, prosí pražská hygiena: Odmítání hovorů hatí trasování

Zdroj: Pixabay.com
výzva
Pražská hygienická stanice na svém webu zveřejnila výzvu, v níž žádá lidi o zvedání neznámých čísel. Mnozí z nich totiž hovory od čísel, která neznají, ignorují či rovnou odmítají. To přitom může mít v případě trasování špatné následky. Ve středu se například operátoři napoprvé dovolali jen polovině osob, které chtěli kontaktovat.

Ředitelka hygienické stanice Zdeňka Jágrová apeluje na Pražany, aby zvedali neznámá čísla a hovory neignorovali či neodmítali. Ve středu se operátoři ze 797 volaných osob napoprvé spojili jen s 392. „To už je skutečně vysoké procento. Věříme, že se jednalo o zcela výjimečný den, dosud se nic takového nestalo. V rámci navazujících volání se podařilo naprostou většinu případů zdárně vyřešit,“ dodala Jágrová.

„Epidemiologická šetření sehrávají stěžejní úlohu při zjišťování rizikových kontaktů covid-19 pozitivních pacientů s cílem nastavení navazujících protiepidemických opatření. Jde o důležitou prevenci v oblasti eliminace stávající nepříznivé epidemiologické situace,“ vysvětlila ředitelka. Data chytré karantény hovoří o tom, že se operátoři nakonec dovolali 67,7% lidí, s nimiž se chtěli spojit.

V případě trasování by nezvedání hovorů od neznámých čísel mohlo mít nepěkné následky. Je proto potřeba hovory neignorovat, ba naopak, pokud možno je co nejrychleji přijímat.

Související články

Další články