Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zvedejte neznámá čísla, prosí pražská hygiena: Odmítání hovorů hatí trasování

Zvedejte neznámá čísla, prosí pražská hygiena: Odmítání hovorů hatí trasování
Zdroj: Pixabay.com
výzva
Pražská hygienická stanice na svém webu zveřejnila výzvu, v níž žádá lidi o zvedání neznámých čísel. Mnozí z nich totiž hovory od čísel, která neznají, ignorují či rovnou odmítají. To přitom může mít v případě trasování špatné následky. Ve středu se například operátoři napoprvé dovolali jen polovině osob, které chtěli kontaktovat.

Ředitelka hygienické stanice Zdeňka Jágrová apeluje na Pražany, aby zvedali neznámá čísla a hovory neignorovali či neodmítali. Ve středu se operátoři ze 797 volaných osob napoprvé spojili jen s 392. „To už je skutečně vysoké procento. Věříme, že se jednalo o zcela výjimečný den, dosud se nic takového nestalo. V rámci navazujících volání se podařilo naprostou většinu případů zdárně vyřešit,“ dodala Jágrová.

„Epidemiologická šetření sehrávají stěžejní úlohu při zjišťování rizikových kontaktů covid-19 pozitivních pacientů s cílem nastavení navazujících protiepidemických opatření. Jde o důležitou prevenci v oblasti eliminace stávající nepříznivé epidemiologické situace,“ vysvětlila ředitelka. Data chytré karantény hovoří o tom, že se operátoři nakonec dovolali 67,7% lidí, s nimiž se chtěli spojit.

V případě trasování by nezvedání hovorů od neznámých čísel mohlo mít nepěkné následky. Je proto potřeba hovory neignorovat, ba naopak, pokud možno je co nejrychleji přijímat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy