Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zuzana Čaputová u papeže Františka očima odborníka: Silný ikonický moment, ze kterého sálá respekt a styl

Zuzana Čaputová u papeže Františka očima odborníka: Silný ikonický moment, ze kterého sálá respekt a styl
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
módní policie
Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová (47) se v pondělí 14. prosince setkala ve Vatikánu při osobní audienci s papežem Františkem. Jednou z věcí, které společně řešili, byly stále se prohlubující rozdíly ve společnosti. Její přítomnost u papeže Františka vzbudila zájem médií a veřejnosti. Módní stylista hvězd Sam Dolce ohodnotil celkový model a dojem slovenské prezidentky.

"Je mi ctí odevzdat vám pozdravy od papeže Františka na Slovensko. Jsme jeho srdci blízcí, váží si nás a myslí na nás i v těchto těžkých časech. Vzkazuje nám, že máme vydržet, bojovat a hlavně držet spolu. Jeho slova během našeho osobního rozhovoru byla nesmírně uspokojivá. Byla to slova smíření a naděje," napsala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová na sociálních sítích.

Zuzana Čaputová měla s papežem Františkem nejdříve soukromý rozhovor a následně si vyměnili dary. Slovenská prezidentka obdarovala papeže malbou Panny Marie Sedmibolestné, která je patronkou Slovenska a má vyjadřovat naději, odhodlání, sílu a pokoru.

Prezidentka ještě papeže obdarovala čtyřmi velkými svíčkami ze včelího vosku, které byly vyrobeny v sociálním podniku, který dává šanci lidem v těžkých životních situacích. Svatý otec na oplátku Čaputovou obdaroval bronzovým uměleckým odlitkem.

Audience slovenské prezidentky vzbudila rozruch nejenom u slovenské veřejnosti. Spoustu Čechů se na sociálních sítích shoduje na tom, že Zuzana Čaputová perfektně reprezentuje naše sousedy a ve Vatikánu rozhodně ostudu neudělala.

Silný ikonický moment, ze kterého sálá respekt a styl

Módní stylista českých a slovenských známých osobností Sam Dolce zhodnotil celkový styling prezidentky Zuzany Čaputové a chválou nešetřil.

"Tyto snímky už nyní na mě působí ikonicky. Z celkového outfitu, který byl ovlivněn předepsaným dress codem v rámci papežského protokolu, je zřetelný a zcela jasně pochopitelný respekt k Jeho Svatosti a ke Svatému stolci jako takovému. Stylisticky se nedá nic vytknout. Všichni obyvatelé naší sousední země mohou a jistě jsou právem hrdí, že mají v čele země ženu, která celý svůj národ i v zahraničí reprezentuje jak vhodnou garderobou, tak i svým inteligentním, laskavým a důstojným vystupováním, které se od hlavy státu sice očekává, ale není samozřejmostí, protože v naší zemi tuto důstojnost posledních pár let bohužel postrádám," řekl na adresu slovenské prezidentky Sam Dolce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy