Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zuzana Čaputová přijede do Prahy sama. Co dostane od prezidenta Zemana?

Zdroj: archiv
+ Dalších 22 fotografií
návštěva
Už ve čtvrtek dojde k její první oficiální návštěvě v roli prezidentky. Zuzana Čaputová (45) zamíří do Prahy navštívit prezidenta Miloše Zemana (74). Ten se na její příjezd už nyní těší. Návštěva je v některých směrech stále plná otazníků, řeší se například dar, který Zeman slovenské prezidentce věnuje.

Oficiální program slovenské návštěvy Pražského hradu už je znám. „V půl jedenácté bude návštěva zahájena přivítáním na 1. nádvoří s vojenskými poctami,“ sdělil Blesku prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Poté bude následovat jednání delegací, tisková konference a oběd složený z českých jídel.

Ovčáček dodal, že se prezident na setkání se Zuzanou Čaputovou velmi těší. Otazníkem však zůstává, jestli se schůzky zúčastní i první dáma Ivana Zemanová (54). Jelikož Čaputová navštíví Prahu sama bez partnera, zatím se neví, jestli Miloš Zeman (74) pro zachování symetrie přivítá Čaputovou také sám, odhaduje bývalý hradní mluvčí Ladislav Špaček.

Další neznámou je to, čím Zeman Čaputovou obdaruje. Věnují jí stejnou brož z granátů, jakou věnoval anglické královně Alžbětě II., nebo zvolí jiný šperk? „Nejčastěji se vybírá české sklo, to je velký šlágr všude ve světě a všichni státníci si ho považují,“ dodal Špaček.

Související články

Další články