Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Zuzana Čaputová je v Praze: Místo Zemana se ale setkala se Schwarzenbergem!

+ Dalších 16 fotografií
Čaputová v Česku
První zvolená prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová (45) je v Praze. Do české metropole vyrazila ještě před oficiálním jmenováním do úřadu. Proto nenavštívila prezidenta Miloše Zemana (74), ale raději povečeřela s Karlem Scharzenbergem (81). Tomu v roce 2013 křeslo na Pražském hradě uniklo jen o kousek.

Komu se nelení, tomu se zelení. Heslo, kterým se zřejmě řídí zvolená slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (45). Ta se necelé dva týdny od volebního triumfu vypravila do Prahy. Zatím však nejde o oficiální státní návštěvu, protože Čaputovou zatím do úřadu nejmenovali.

Současného prezidenta Andreje Kisku (56) nahradí až 15. června, i proto se zatím v české metropoli nesetkala s Milošem Zemanem (74). Místo něj povečeřela s Karlem Schwarzenbergem (81), který ji v kampani podpořil navzdory tomu, že zrovna ležel v nemocnici.

Informaci přinesl portál Blesk.cz. „Povečeřeli jsme spolu, bylo tam několik hostů a měli jsme nějakou rybu,“ prozradil čestný předseda TOP 09 webu.

S Čaputovou se v Praze setkal třeba i ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský (70). Potom se první žena, která stane v čele Slovenska, odebrala do Lucerny na koncert Boba Dylana.

Mohlo by vás zajímat

Další články