Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zuza Belohorcová popisuje dramatickou situaci v Miami: Ten pocit beznaděje je strašný

Zdroj: Archiv Zuzany Belohorcové
+ Další fotografie
uvěznění
Už před týdnem vyhlásil americký prezident Donald Trump na území USA nouzový stav. Zavřené školy, restaurace, bary, prázdné ulice a už i zavřené pláže - tak to v těchto dnech vypadá na slunné Floridě, kde to za normálních okolností v této době praská ve švech. Momentální situaci na svém Instagramu popisuje Zuzana Belohorcová (44), která už několik let žije s rodinou v Miami. Kromě izolace popsala i to, jak situaci prožívají Evropané, kteří byli nuceni ve Spojených státech zůstat.

Donald Trump poměrně radikálně přistoupil ke stále horšící se situaci v Americe a už před více než týdnem nechal uzavřít hranice. Minulý čtvrtek ohlásil 30denní zákaz veškerých cest z Evropské unie do Spojených států. To znamenalo pro Čechy, Slováky a Evropany vůbec velké komplikace. V USA zůstali doslova uvězněni.

Hotely Evropany odmítají ubytovat

S tím má zkušenost i rodina známé Slovenky Zuzany Belohorcové, která Čechy a Slováky v Miami ubytovává. "Máme stále zodpovědnost za rodiny Čechů a Slováků, kterým jsme poskytli útočiště, jelikož jim zrušili lety domů a okolní hotely mají strach ubytovávat jakékoliv Evropany... ," přiblížila Zuzana. Zároveň přiznává, že situace v Miami je stále dramatičtější.

"Skončily pro nás návštěvy podniků, restaurací, barů. I tady už začala v obchodech panika a hysterie, i když každoročně nás už hurikánové období vycvičilo, že bychom měli být vždy zásobeni a připraveni." Blondýnka také přiznává, že co se týká opatření, je pro ně Evropa vzorem. "Od prvního momentu, když se objevily první příznaky onemocnění Covid -19 i tady, neponecháváme nic náhodě a úplně jsme se izolovali od okolního světa," napsala a přiznala, že i oni prožívají pocity nejistoty a beznaděje.

Pocity beznaděje

"Pozorně sledujeme situaci na Slovensku a v Čechách, situaci v celé Evropě, na celém světě.... protože to, co se teď děje, se týká nás všech... ten pocit beznaděje a strachu z toho, co bude, co přijde, je strašný." Od pátečního rána je zavřená i legendární pláž South Beach, kam proudí statisíce turistů ročně.

V jejich domě kromě hostů Zuzany a jejího manžela Vlasty Hájka, zůstávají i Zuzanini rodiče, kteří si pobyt na Floridě také nečekaně prodloužili.

Související články

Další články