Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zůstaňte doma, káže vláda: Karel Havlíček výletuje lokálkou a ještě se tím chlubí, lidé zuří

Zůstaňte doma, káže vláda: Karel Havlíček výletuje lokálkou a ještě se tím chlubí, lidé zuří
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
pokrytectví
Zatímco vláda prakticky neustále nabádá občany, aby nikam nejezdili, zůstávali doma a nevystavovali se tak riziku nákazy koronavirem, vicepremiér Karel Havlíček do těchto apelů hází vidle a chlubí se cestováním lokálkou po jižních Čechách. Lidé na sociálních sítích pochopitelně zuří a vyzývají ho, aby šel příkladem a "seděl doma na pr*eli".

V pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný vyzval občany, aby dodržovali opatření nařízená v souvislosti s bojem s pandemií koronaviru. Připomněl, že už v pondělí by se vláda mohla zabývat omezením pohybu mezi jednotlivými kraji. Zdá se ale, že vicepremiér Karel Havlíček jeho slova nevnímal.

Ministr dopravy, průmyslu a obchodu se na sociálních sítích pochlubil fotografiemi z výletu do jižních Čech a nechtěně tak ukázal, že ani on se heslem "zůstaňte doma" neřídí. Do Černé v Pošumaví a na Lipno vyrazil lokálkou, jak sám ke snímkům napsal.

Na čtyřech fotkách, které Karel Havlíček zveřejnil, pózuje se svým psem. Lidé ho kritizují nejen za to, že vyjel na výlet, ale i za to, že se tím ještě hloupě pochlubil na svém profilu. Tvrdí, že když nemusí doma zůstávat on, nebudou tam zůstávat ani oni.

Rozhořčení

Lidé si o Havlíčkově příspěvku myslí své a dávají své názory najevo. „Vy jste v tý vládě fakt divný, vyzýváte lidi, aby zůstali doma, jedna courá po obchoďácích, druhý courá vlakem po Čechách, třetího rodina se válí v Dubaji,“ napsal jeden z naštvaných občanů.

Objevila se i výzva, aby se vicepremiér choval jako vzor pro lid. „Proč nejdete příkladem a nesedíte doma na pr*eli jako drtivá většina lidí? Kde se ve vás bere ta drzost pak po lidech něco vyžadovat? Jste neskutečná vláda šmejdů a já doufám, že vám tohle všechno karma sčítá. Ale raději bych byl, abyste se už brzy zodpovídali před soudem,“ napsal další komentující.

Související články

Další články