Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zůstaňte doma a udělejte si dítě! Itálie reaguje na koronavirus, který zabil více než 6 000 lidí

Zůstaňte doma a udělejte si dítě! Itálie reaguje na koronavirus, který zabil více než 6 000 lidí
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
covid-19
Koronavirus postihl v podstatě celý svět, pandemie však nejhůře ovlivnila Itálii. V oblíbené dovolenkové destinaci Čechů se nemocí Covid-19 nakazilo už 64 tisíc lidí a více než 6 tisíc jí podlehlo. Italové si proto rozesílají kampaň, v níž si dávají za úkol jedinou věc - zůstat doma a dělat děti.

Situace ohledně koronaviru je v Itálii vážná. Nakažených je 64 tisíc, počet mrtvých každým dnem rapidně stoupá a život je ochromený. Instituce Pro Vita & Fagmilia Onlus přišla s kampaní, kterou si mají Italové zpestřit pobyt v karanténě a zaplnit si místa v srdcích po těch, kteří nákaze podlehli.

Zůstaňte doma a dělejte děti! Právě tato věta je mottem celé kampaně. V Itálii totiž věří tomu, že obzvláště po epidemii koronaviru jsou děti příslibem zdárné budoucnosti a pomohou zdevastovanou zemi postavit na nohy minimálně rozdáváním radosti.

Kritika

Ačkoliv někteří Italové s kampaní souhlasí a jsou nadšeni z představy, kolik malých dětí by mohlo pobíhat po městech v době, kdy bude po všem, jiní se bouří. Během pandemie koronaviru je podle nich naprosto nesmyslné na svět přivádět dítě, které by mohla nemoc ohrozit. Myslí si také, že jde o velmi neuctivý způsob, jak sdělit, že zesnulí pacienti se dají nahradit. Co si myslíte vy?

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy