Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zůstane Zdeněk Hřib v čele Prahy? Začalo jednání o budoucnosti koalice

Zdroj: Profimedia.cz
praha
Krajský výbor TOP 09 v prosinci vyjádřil nedůvěru pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi (za Piráty). O tom, jestli v čele metropole zůstane, anebo ho někdo nahradí, rozhodne takzvané dohodovací řízení. Koalice ho zahájila v pondělí a naváže na něj během příštího týdne.

Primátor Zdeněk Hřib neplní koaliční program a řízení hlavního města je v jeho podání nedostatečné, tvrdí TOP 09, která je v pražské koalici zastoupena v uskupení Spojené síly pro Prahu.

Nedůvěru krajský výbor strany vyjádřil v prosinci, v pondělí bylo zahájeno dohodovací řízení. To rozhodne, zda Hřib v čele města zůstane, anebo ho někdo nahradí.

Informovala o tom ČT24. „Nám nejde o politikaření, nebouráme a nechceme bourat tuto koalici, nedůvěra není namířena proti koaličním partnerům, ale konkrétně vůči chování pana primátora. Máme pocit, že nevěnuje problémům Prahy dostatečnou pozornost,“ prohlásil Jiří Pospíšil (za TOP 09), předseda klubu Spojených sil pro Prahu.

Hřib vyjádřil ochotu s Pospíšilem jednat. Řízení bude pokračovat příští týden.

Související články

Další články