Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Zuřivý cyklista v Ostravě vybržďoval kamion: Bláznivý manévr natočila kamera

Z našich silnic jsme už bohužel zvyklí, že se čas od času najde řidič, který se pokusí vychovávat auto za sebou tím, že ho takzvaně vybrzdí. Ale aby podobný manévr udělal cyklista mnohatunovému kamionu, to se opravdu hned tak nevidí. Podívejte se na video, které eXtra.cz poskytla ostravská městská policie.

Na záznamu strážníků je vidět postarší cyklista, který na rušné křižovatce ulic Rudná a Vratimovská v Ostravě jede nízkou rychlostí před kamionem, jenž se ho snaží předjet. To ale není na daném místě úplně jednoduché a oba účastníci silničního provozu se v jednu chvíli poměrně dost přiblíží. To se ale nelíbí cyklistovi, který potom mnohatunový kolos velmi riskantním bržděním přinutí zastavit a začne slovní přestřelka mezi řidiči takříkajíc z očí do očí.

"Cyklista si při svém počínání zřejmě neuvědomil, že ubrzdit mnohatunový kolos je poměrně těžší než zabrzdit jízdní kolo. Řidič nákladního vozidla naštěstí stihl zareagovat včas a nedošlo tak ke střetu s cyklistou, který mu bránil v jízdě," uvedli k videu ostravští strážníci. Starší cyklista chtěl svým jednáním 35letého řidiče několikatunového kolosu zřejmě vytrestat. Celá věc byla předána k projednání ve správním řízení.Související články

Další články

Nejnovější kauzy