Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

ZUŘIVÁ VÁLKA PRÁVNÍKŮ: Advokáti Plekance a Vondráčkové se do sebe pustili kvůli Šafářové!

Právníci se hádají ohledně Lucie Šafářové.
Zdroj: Instagram, archiv
+ Dalších 20 fotografií
I když to chvíli, doslova pár hodin, vypadalo, že zakopou válečnou sekeru, teď už je zase vše jinak! Tomáš Plekanec (35) a Lucie Vondráčková (38) se rozvádějí za velkého halasu, který neustal ani po pokusu domluvit mediální klid. Nejprve se zpěvaččin právník vytasil s pár obviněními, ta pak nekompromisně shodila ze stolu advokátka slavného hokejisty. Je to pořádně ostrý souboj!

Lucie pochopila, že kanadská právnička jí nestačí a v Česku proto angažovala hned dva advokáty, kteří mají hájit její čest. Nejprve promluvil Petr Machálek, muž z univerzitního prostředí, který se rozhodl bránit klientku proti všemu, co se o ní říká a píše. A pomyslně vlastně spálil bílou vlajku usmíření, kterou předtím obě strany vyvěsily.

Co například ve velmi rozsáhlém prohlášení uvedl?

Lucie zůstane v Kanadě!

„Lucie Vondráčková výslovně prohlašuje, že pokud by s dětmi (a s manželem do této doby) bydlela v České republice, tak by se rozhodně ‚nesoudila‘ v Kanadě, avšak situace je jiná a ona i děti v Kanadě žijí a má zájem zde žít dále,“ tvrdí JUDr. Ing. Petr Machálek, Ph.D. To je každopádně nová informace; Lucka doteď říkala, že o budoucnosti nepřemýšlí a neví, kde nakonec žít bude. Její několikrát diplomovaný obhájce odmítá, že by snad byla zpěvačka a herečka zlatokopkou.

„Není pravda, že by pro sebe požadovala cokoli z manželova majetku. Byl to naopak návrh její právní zástupkyně Battaglia, že je nutné, aby se držela quebeckých tabulek o vyrovnání ve všech směrech. Částka, kterou kolegyně Battaglia ve vyrovnání pro Lucii Vondráčkovou (38) navrhla, tedy není přáním mé klientky, ale vychází z přísných parametrů kanadského práva a vztahuje se na (jakoukoliv) ženu, která 7 let vychovávala děti v domácnosti,“ napsal Machálek.

Jenže k tomu jeho kolegyně zastupující druhou stranu pouze odkazuje na své vyjádření pro eXtra.cz ze dne 5. 9. 2018, kde o tabulkách jasně dala najevo, že podle jejích informací a po konzultacích s tamními právníky v Quebecu žádné takové jasně dané tabulky neexistují. Vše se prý stejně jako u nás má řešit naprosto individuálně. „Vzhledem k tomu, že mám k dispozici kopii návrhu podepsaného dne 6. 8. 2018 v Dorvalu (předměstí Montrealu – pozn. red.) paní Lucií Plekancovou Vondráčkovou a potvrzenou soudem v Montrealu dne 7. 8. 2018, musím za sebe vyjádřit důvodnou pochybnost, že by to paní Maria R. Battaglia, zastupující advokátka výše uvedené, tvrdila,“ prozradila tehdy Radoňová, která je považovaná za advokátní elitu.

Útok na Plekyho kvůli Šafářové

Ale zpět k právníkovi „Vondrajdy“. Vyjádřil také své přesvědčení, že Lucie Vondráčková nepodlehla emocím, což druhá strana přitom tvrdila, a dušuje se, že Tomáš Plekanec nevídá děti jen o víkendech, na což si nám uznávaný bránící útočník prostřednictvím své právní zástupkyně „postěžoval“. To je ale asi slovo proti slovu a je otázka, jestli se dá dokázat, kdo má pravdu.

Nejdrsnější věc, která může Plekyho v očích veřejnosti neskutečně poškodit, přišla vzápětí. „Musím upozornit i na to, že Lucie Vondráčková vychází svému manželu při styku s dětmi maximálně vstříc a umožňuje tento styk dle časových možností jejího manžela, a to ačkoliv ví, že v jejich ještě společném domě je nastěhovaná slečna Šafářová, což je pro ní velmi lidsky těžké a také předčasné ve vztahu k malým dětem,“ píše Petr Machálek.

Radoňová většinu dalších jeho tvrzení odmítla komentovat s tím, že se k nim vyjádřila už dříve a není důvod na prohlášeních cokoli měnit. Dvě tvrzení Machálka ale rázně napadla. I to o Lucii Šafářové, která se měla již k Plekancovi takzvaně „nakvartýrovat“.

Lež, tvrdí druhá strana

„Paní Plekancová Vondráčková obývá dům, který si sama vybrala. Pan Tomáš Plekanec nevede s novou partnerkou společnou domácnost a též se snaží chránit oprávněné zájmy dětí a věří, že jejich spokojenost je cíl, k němuž nakonec s Lucií Plekancovou Vondráčkovou dospějí,“ brání klienta advokátka.

A další tvrzení jejího „konkurenta“ o tom, že Vondráčková nevyvolala, ani nepřiživovala mediální smršť článků, se vlastně pomyslně vysmála. Nepřímo připomněla třeba povídání Lucie pro Story či Blesk a také rozhlasový rozhovor na Frekvenci 1.

„Po oficiálním oznámení budoucího rozvodu rozhovory na toto téma poskytovala pouze paní Plekancová Vondráčková. Pan Tomáš Plekanec jakákoliv sdělení nekomentoval a ani se k nim nevyjadřoval. Za dobu delší než tři týdny dosud neposkytl jediný rozhovor, neboť to považoval za kontraproduktivní a v rozporu se zájmy nezletilých dětí. Obsah některých sdělení však již nemohl pro jejich závažnost, nepravdivost či účelovost ignorovat a následně je pouze (prostřednictvím právního zástupce) uvádí na pravou míru,“ vysvětluje z úhlu pohledu svého mandanta Lenka Radoňová.

Tak co myslíte: setřel jeden právník druhého, nebo je to vyrovnaná bitva?

Související články

Další články