Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Zuckerberg přišel s inovací v Messengeru: Videokonference nově nebudou problém

Vypadá skromně, ale zdání klame.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
novinka
Pandemie koronavirem prakticky uvěznila mnoho lidí doma, odkud někteří musí pracovat. Spoustu zaměstnanců spolu musí denně komunikovat a řešit pracovní záležitosti. Nejoblíbenější jsou v současné době videokonference a aby nezůstaly sociální sítě pozadu, v pátek byla na Messengeru, který spadá pod Facebook a Marka Zuckeberga, spuštěna funkce s názvem Messenger Rooms.

Komunikace s několika spolupracovníky najednou většinou probíhá formou videokonferencí. Mark Zuckerberg díky nové funkci na Facebooku, respektive Messengeru, udrží své uživatele právě u jeho společnosti. V Messenger Rooms spolu může "videochatovat" až 50 lidí po neomezenou dobu. Tato funkce se má později rozšířit i na WhatsApp a Instagram

Lepší než konkurence?

Messenger je používán zhruba 1,3 miliardou lidí, WhatsApp má ještě o 700 milionů uživatelů víc. Pokud funkce bude fungovat tak, jak má, budou uživatelsky příjemnější, než konkurenční systém Zoom. Funkce Messenger Rooms by se tak mohla stát světovou jedničkou ve videokonferencích. Facebook si dal údajně záležet na zachování soukromí a zabezpečení komunikace.

V Messengeru tedy přibyla možnost založit místnost, kde budou videokonference probíhat. Tam se pozvou ti, které jsou ke konferenci potřeba, nově nebudou muset být v přátelích zakladatele místnosti a ani nebudou muset mít vlastní facebookový profil. Stačí jen kliknout na odkaz, který jim zřizovatel místnosti zašle.

Roztomilost při videokonferenci

K dispozici bude možné komunikovat prostřednictvím videa, samotného zvuku nebo zvuku se sdílením své obrazovky, to se může hodit například při prezentaci. Správce místnosti může jednotlivce ze skupiny "vyhodit", vypnout jim mikrofon či zamezit sledování obrazu. Může ji dokonce zamknout, aby se do místnosti nemohl připojit nikdo další. Současně může být připojeno až 50 lidí.

Při hovoru je možné užívat různé efekty a filtry. Účastníci si mohou zvolit například efekt zaječích uší, kočičí fousky nebo jiné praštěné či zkrášlující filtry. Nová funkce má být podle všeho zdarma a pro Českou republiku vyjde aktualizace v následujících týdnech.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy