Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zubatá si je odnesla všechny: Zemřel miliardář Aleš Buksa, přítel Gotta i Bartošové

Zubatá si je odnesla všechny: Zemřel miliardář Aleš Buksa, přítel Gotta i Bartošové
Zdroj:
+ Další 4 fotografie
Smrt miliardáře
Do nebe odešel známý podnikatel a miliardář Aleš Buksa. Ve věku 74 let podlehl rakovině plic. Aleš byl dlouholetým sponzorem a mecenášem vítkovického hokeje, přátelil se s Gottem, Jágrem i Bartošovou a financoval svatbu Pomejemu.

V pondělí web hokejového klubu Vítkovice oznámil smutnou zprávu o odchodu jejich dlouholetého sponzora. Multimilionář a úspěšný podnikatel zemřel ve čtvrtek 4. června po dlouhé a těžké nemoci. Podlehl rakovině plic.

"Je nám to moc líto. Rodině, nejbližším a především manželce paní Zdence Buksové vyjadřujeme co nejupřímnější soustrast," napsal HC Vítkovice.

Bratříčkoval se se slavnými

Aleš se vypracoval z naprosté nuly. Začínal s málem a poté, co zde vybudoval pobočku kosmetické společnosti LR, se mu podařilo neskutečně zbohatnout. Buksa měl velké srdce a rád pomáhal druhým, možná proto si získal oblibu řady slavných lidí.

Například Karel Gott ho měl velmi rád. "Pan Buksa vybudoval neskutečné impérium a zůstal skromným a čestným chlapem. Proto si ho vážím," prohlásil o něm milovaný zpěvák. Buksa si byl blízký i s hokejovou legendou Jaromírem Jágrem, který si ho na Floridě pozval do kabiny. Mimo jiné se kamarádil i s Jiřím Pomejem, kterému financoval svatbu s Ivetou Bartošovou

Velké bohatství

Buksa si díky kosmetické společnosti LR přišel na krásné jmění, o kterém se mnohým může jenom zdát. Aleš měl například vilu na Floridě, apartmán v Dubaji, soukromý tryskáč nebo i jachtu. V garáži měl pak slušnou sbírku aut, kdy se mohl pyšnit například Aston Martinem, Ferrarim či Rolls Roycem

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy