Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zubař z Uničova je ve vážném stavu: Ještě před týdnem ordinoval, prý ho odmítli testovat

koronavirus
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
koronavirus
Brněnská nemocnice u sv. Anny pečuje o tři pacienty s koronavirem ve vážném stavu. Dva muže (55 a 61) převezly sanitky z Prostějova v noci a v sobotu dopoledne, třetí pacient byl v nemocnici hospitalizován už před několika dny. Jedním z nich má být zubař z uzavřeného Uničova. Údajně měl zdravotní problémy už delší dobu, ale ordinoval až do pátku 13. března.

Zubař měl údajně žádat o testování na koronavirus několikrát, nebylo mu však vyhověno. Teď je ve vážném stavu v brněnské nemocnici u sv. Anny, která byla vyčleněna pro kritické případy nemoci Covid-19. Nachází se v ní 30 lůžek s plicními ventilátory.

„Muž, který leží ve velmi vážném stavu v brněnské nemocnici, je zubař z Uničova. Údajně chtěl několik dnů, aby mu hygiena umožnil test. Neprotlačila to ani jeho obvoďačka. Včera ho odvezli sanitkou s velkými problémy s dýcháním. Do Prostějova, pak do Brna. Výjezd potvrdila i záchranná služba," napsal na Twitter redaktor České televize Martin Laštůvka.

Hygiena o ničem neví

Zubař prý ordinoval až do pátku 13. března, potom už zůstal doma. "Vedení krajské hygieny o tom žádné zprávy nemá. MUDr. Lenka Pešáková informaci dementovala. S takovým pacientem nemluvila, jestli někdo jiný nevyloučila, ani nepotvrdila," dodal Laštůvka.

Svatoanenská nemocnice se stará o tři pacienty ve vážném stavu. Dva muže přivezli (55 a 61) v noci a v sobotu dopoledne z Prostějova, první (59) byl hospitalizován už ve středu. Předtím se o něj starali na infekční klinice v Bohunicích.

Zubař se musel nakazit v Česku, v poslední době nevycestoval do zahraničí. Ordinace už obvolává jeho pacienty.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy