Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zubař hrůzy se vyjádřil k teplickým pacientům: Jejich jednání je neprofesionální a chaotické

Zubař hrůzy se vyjádřil k teplickým pacientům: Jejich jednání je neprofesionální a chaotické
Zdroj: archiv Kristee
+ Další 4 fotografie
doživotní trauma
Šílenou zkušenost se zubařem má žena s přezdívkou Kristee z Teplic. Přišla s bolavým zubem a odcházela s oteklou tváří a rozvrtanými dásněmi až na kost. V průběhu let byly na údajně nešikovného zubaře podávány stížnosti od desítek lidí.

Zubaři jsou asi nejvíce nenávidění doktoři na světě a mnozí z nich mají i panickou hrůzu. Doživotní trauma teď možná bude mít i mladá žena z Teplic, která na sociálních sítích vystupuje pod jménem Kristee. Z kliniky odešla bolavá a otřesená mnohem víc, než když přišla. Namísto úlevy přišla ještě drastičtější bolest. Na sítích varovala všechny, kteří se k dotyčnému zubaři chtěli vydat.

Hrůzostrašná zkušenost

"Já skončila takto: 10 injekcí na umrtvení, které mi znehybnily celý obličej i s okem. Rozpitvaná dáseň až na kost, podlitiny, proražené vrchní patro a dírka na straně krku zevnitř. To jsem přišla jen s bolavým zubem. V takhle rozřezané dásni mi stejně zůstaly úlomky zubů. Nezašito, nevyčištěno ani neošetřeno. Příšerné bolesti a ještě horší zážitek," postěžovala si Kristee.

Stížnosti od dalších lidí

Chvíli nato se ukázalo, že na zubaře si stěžovalo mnohem více lidí. Pro TN.cz se Jomaa Baniowda, zubař pocházející z Palestiny, vyjádřil tak, že "jednání pacientů, kteří se obrátí na média, je neprofesionální, chaotické a zatěžující". Její nespokojenost spojil s dalšími faktory. "Přišla s akutní bolestí po dlouhodobě zanedbané zdravotní péči," usoudil zubař.

Doktor pacientce Kristee naordinoval léčbu, která připomínala běh na dlouhou trať a bylo prý zapotřebí i dalších lékařů. "Pokud pacient nesouhlasí s indikovanou léčbou, případně zákrokem, má právo nesouhlasit a nebude mu žádný zákrok proveden, nebo může být rozdělen na více zákroků," uvedl Jomaa Baniowda.

Netušila, co má doktor v plánu

Stížnosti od pacientů se kupily a teplická klinika se na popud toho rozhodla se stomatologem ukončit spolupráci. Pacienti si často stěžovali i na to, že s doktorem bývá špatná domluva. Ale poškozená Kristee na jinou národnost nehleděla.

"Já nevěděla, co mi pan doktor chce dělat, nic mi neřekl. Nesoudím lidi podle toho, jak vypadají, podle barvy pleti nebo národnosti. Proti tomu, že je Arab, nemám absolutně nic," uvedla pro TN.cz Kristee s tím, že se neměla k čemu vyjádřit, když jí doktor vůbec nic neřekl. V galerii najdete snímky oné poškozené. Avšak jsou jen pro silnější povahy...

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy