Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ztráta dítěte, mrtvice a ochrnutí: S Markétou Fišerovou se život nemazlil, Marek Eben je jí oporou

Zdroj: ShowPix
+ Dalších 11 fotografií
Smutné výročí
Markéta Fišerová dnes slaví 59. narozeniny. Je až s podivem, jakou zátěž s sebou dokáže tato silná žena po dlouhá léta nosit. Zažila opravdu spoustu špatného a trpěla tak, jak si to jen málokdo umí představit. Manžel Marek Eben je jí oporou a o svou znevýhodněnou ženu se stará se vší láskou.

Ještě než bylo Markétě Fišerové 26 let, prožila jedny z nejtěžších okamžiků. Jí a Markovi Ebenovi se narodila dcera Terezka, která přišla na svět v sedmém měsíci a jen několik dní po porodu zemřela. Přesně na šestadvacáté narozeniny pak Markétu postihla mozková příhoda, lékaři jí nedávali moc šancí na přežití.

Především pro Marka Ebena bylo toto období velmi těžké. Ani on, ani sama Markéta ho později nedokázali popsat tak, jako to udělala ve své knize s jejich svolením Světlana Nálepková. „Dívala se na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznámá,“ popsala herečka jeden z nejhorších okamžiků v životě slavného páru.

Marek Eben byl později připravován na nejhorší. „Odvezl jsem ji do nemocnice s tím, že něco špatného snědla, a druhý den ráno mi řekli, že je v bezvědomí a pravděpodobně to nepřežije,“ uvedl k události oblíbený herec a moderátor. Jeho manželka se ovšem ukázala jako velmi silná žena a svůj život si doslova vybojovala. Mozkové příhodě nepodlehla.

Uplynul nějaký čas a Markéta Fišerová se opět vrátila do života. Ačkoliv si ho vybojovala, už nikdy nebyl takový jako předtím. Mozková příhoda ji totiž upoutala na invalidní vozík a způsobila ochrnutí v obličeji i na celém těle, půl roku za ní dýchaly umělé plíce. Marek Eben se o svou ženu poctivě staral a i když jako známá osobnost mohl utéct za jinou, neudělal to a manželce dával veškerou svou lásku a podporu.

Markéta Fišerová a Marek Eben se už kvůli handicapu, kterým Markéta od mozkové příhody trpí, o dítě znovu nepokoušeli. Eben je ale i tak šťastným mužem, který dodnes vzpomíná na to, jak byl nadšený z toho, že tak nádherná holka, jakou Fišerová byla, si vybrala právě jeho.

Související články

Další články