Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Ztracená osmiletá Julinka: Holčičku třetí den pátrání v temném lese konečně našli

Zdroj: Policie ČR, koláž extra.cz
+ Další 2 fotografie
Šťastný konec

V úterý 12. října se podařilo nalézt osmiletou dívku Julii, která zmizela během rodinné túry v okolí Čerchova na Domažlicku. Nalezena byla podle dostupných informací uprostřed lesa, kde ležela promrzlá na trávě. 

Pátrání po osmileté Němce Julii má šťastný konec. V úterý 12. října ji podle webu iDnes našel živou uprostřed lesa hajný Martin Semecký asi čtyři kilometry vzdušnou čarou od místa, kde byla viděna naposledy. Ležela v lese na trávě mezi osadou Bystřice a místem, kterému se říká Česká studánka.

„Je živá, nyní bude předána do péče zdravotníků,” prozradila krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. „Dívka je při vědomí, prochladlá a unavená. Nemá žádné zranění a je mimo ohrožení života,” doplnila mluvčí Krajských záchranářů Mária Svobodová.

Zapojena byla více než stovka policistů

Pátrání po dívce, která se ztratila při rodinném výletě v okolí Čerchova a Malinové hory, začalo v neděli 10. října. S rodinou z Německa hrála „stopovací” hru, ale nějak se jim ztratila z dohledu. Od té doby po ní pátrali jak čeští i němečtí policisté, tak i kynologové a místní myslivci.

Související články

Další články