Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Ztracená Julinka zůstává v nemocnici: Lékaři prozradili, jak jí je, a mluví o zázraku

Osmiletá Julie se našla živá.
Zdroj: Policie ČR
+ Další 2 fotografie
Šťastný konec

Osmiletá německá holčička Julie, která byla dva dny pohřešována v českém pohraničí, je podle prohlášení policie v dobrém zdravotním stavu. „Daří se jí relativně dobře,” řekl dnes v Regensburgu mluvčí hornofalckého policejního ředitelství Josef Weindl, kterého citovala agentura DPA.

Podle jeho slov je dívka stále v nemocnici; podrobnosti o tom, kde je Julie v péči, policie nezveřejnila. Noc dívenka strávila na vyhřívaném lůžku, protože byla po dvou chladných nocích, které strávila venku v lese, podchlazená. „Nejsou na ní patrná žádná vnější zranění,” dodal Weindl s tím, že Julie komunikuje, ale zatím je dost zamlklá.

Dívka z Berlína zmizela v neděli pozdě odpoledne během rodinného výletu v německo-českém pohraničí. Při hře se Julie, její šestiletý bratr a devítiletý bratranec rodičům ztratili. Záchranáři nejprve našli oba chlapce a v úterý odpoledne lesník Martin Semecký poblíž České Kubice objevil i Julii.

Pátrání skončilo pozitivně

„Přiznávám, že už jsme neměli příliš velkou naději. Když jsme ji uviděli, nemohli jsme uvěřit vlastním očím, že je to vůbec možné a že je v pořádku,” řekl Semecký. „Musela být hrozně šikovná, že to zvládla,” dodal v rozhovoru pro DPA.

Okresní hejtman z Chamu Franz Löffler poděkoval všem záchranným složkám na německé i české straně za jejich neúnavné úsilí. „Mnoho hodin strachu a nejistoty je za námi a pátrání díky bohu skončilo pozitivně,” řekl Löffler.

Bavorský Červený kříž v Chamu na Facebooku uvedl, že se jednalo o největší přeshraniční akci, jaká se kdy v této oblasti uskutečnila. „Skutečnost, že se podařilo dítě najít, se rovná zázraku,” řekl v úterý odpoledne Tobias Muhr z Červeného kříže.

Související články

Další články