Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Ztracená Julinka: Osmiletou dívenku objevil hajný, seděla v trávě v lese, popsal

Zdroj: Policie ČR
+ Další 2 fotografie
Pátrání

Když na Domažlicku o víkendu zmizela osmiletá dívka, kterou se nedařilo dlouhé dva dny najít, leckdo už počítal s nejhorším. Nakonec ale vše dobře dopadlo. Pohřešovanou dívku úplnou náhodou našel hajný. "Seděla v trávě uprostřed lesa," uvedl pro Právo hrdina Martin Semecký."Byla to náhoda, seděla v trávě uprostřed lesa. Komunikovala a byla dezorientovaná. Jsem hrozně šťastný, že jsme ji našli. Byli jsme už zoufalí, nevěděli jsme, kde hledat," popsal šťastné momenty pro deník Právo hajný Semecký, kterému se podařilo dívenku najít.

Byla promrzlá

Pohřešovaná Julinka musela přes dva dny vydržet uprostřed lesů, ve kterých se noční teploty pohybovaly kolem mínus čtyř stupů Celsia. Hajný s kolegy prochladlou a dezorientovanou dívku okamžitě předali do rukou policie a zachranářů.

"Je zdravá, vypadá v dobré kondici," řekl ČTK starosta nedalekých Všerub Václav Bernard (STAN), který byl přítomen záchranářské akci. Dodal, že dítě našli dva až tři kilometry vbzdušnou čarou od vrchu Čerchov ve směru na Českou Kubici u České studánky. "Sanitka ji odvezla na Folmavu (hraniční přechod), kde na ni čekají němečtí zdravotníci," uvedl.

Hledaly jí stovky lidí

Pátrání po malé Němce, která se ztratila při rodinném výletě, začalo v neděli odpoledne na české i německé straně hranice. Čerchov leží asi dva kilometry od hranic s Německem. Pátrací týmy v lesnatém terénu, které hledaly i v noci, se několikrát vystřídaly. Matka dívky i její bratranec jim v terénu ukazovali, kde se dítě ztratilo. Podle dřívějších informací policie se pátrání zúčastnilo na 200 lidí.

"Mnohokrát děkujeme za výbornou spolupráci Policii ČR. Máme velkou radost, že je holčička v pořádku!" uvedlo na Twitteru německé velvyslanectví.

Děvčátko hledaly záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli i s technikou pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice, kteří mají zkušenosti s pohybem v zalesněné krajině. Do hledání se zapojily české i německé vrtulníky, na místě byli čeští i němečtí kynologové se služebními psy. Dnes nově pomáhala také policejní jednotka z bavorských Alp, jejíž členové jsou speciálně vyškolení pro zásahy v horském terénu.

Související články

Další články