Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zruší Lake Malawi svoji účast na Eurovizi? Čeští aktivisté je k tomu důrazně vyzývají

Zdroj: instagram
eurovize
Skupina Lake Malawi má reprezentovat Českou republiku na Eurovizi. Možná ale bude všechno jinak a skupina své vystoupení zruší. K tomuto kroku je ale alespoň vyzývají aktivisté z organizace Ne naším jménem, kteří Lake Malawi poslali otevřený dopis s žádostí o zrušení jejich vystoupení.

„Nepodílejte se na něčem, čeho byste mohli v budoucnu litovat,“ píše se v dopise organizace Ne naším jménem, které vadí, že Izrael porušuje lidská práva Palestinců. Skupina Lake Malawi má již dneska vystoupit v pěvecké show Eurovize.

Možná ale nakonec k něčemu takovému vůbec nedojde. Česká organizace Ne naším jménem zaslala skupině Lake Malawi otevřený dopis, kde je žádá, aby v Eurovizi nevystupovali.

„Za touto evropskou soutěží stojí myšlenka sjednocování evropského kontinentu a jeho širšího okolí. Její primární účel je tedy vysoce symbolický a klade si za cíl prostřednictvím umění překonávat rozdíly a spojovat lidi různých kultur. Toto jistě záslužné hudební klání se však koná letos ve státě, který je mezinárodním společenstvím označován za apartheidní, ve státě, kde vládne režim v podstatě neslučitelný s myšlenkou kulturní výměny," stojí v dopise.

Vystoupí dnes skupina Lake Malawi nebo ne?

Související články

Další články