Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zrušení střídání zimního a letního času se odkládá: Hrozí velké problémy

+ Další fotografie
Střídání času
Střídání zimního času s letním mělo skončit už letos, jenomže se to nestihlo. Nově se tak má zrušit v roce 2021, stanovila to Evropská unie. Tento krok může ohrozit fungování vnitřního trhu sedmadvacítky, Velké Británie se už nedotkne. Státy se musejí dohodnout, který z časů si ponechají.

Zatímco většina Čechů by si přála nastálo zachovat letní čas, odborníci i vláda by volili ten zimní. Střídání mělo podle původních plánů skončit už letos. Nový termín stanovený Evropskou unií je rok 2021.

Nejbližší změna času Česko čeká 27. října 2019, kdy se z letního bude přecházet na zimní. Potom se čas vystřídá ještě přinejmenším třikrát.

Členské země EU si musejí vybrat, jaký z časů si zachovají. Evropské komisi mají svá stanoviska oznámit do 1. dubna 2020. Rozhodnutí by měly státy vzájemně konzultovat, jiný čas v každé zemi by totiž mohl ohrozit fungování vnitřního trhu. Právě Evropská komise má zaručit, že problémy nenastanou.

Zároveň drží v rukou pravomoc odložit platnost připravené směrnice o zrušení střídání časů o rok. Jestliže se státy nedohodnou, časy se budou moct střídat až do roku 2022.

Mohlo by vás zajímat

Další články